Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

Суд обрав запобіжний захід головлікарю рівненської "екстренки"

Рівненський міський суд 14 січня обрав запобіжний захід головному лікарю рівненської "екстренки" Андрію Бортніку. Посадовця підозрюють у зловживанні службовим становищем через неправомірне преміювання себе та підлеглих за роботу із ковід-пацієнтами.

Джерело Рівне.Суспільне.

14 січня суддя Рівненського міського суду Євген Сидорук оголосив ухвалу про обрання Андрію Бортніку запобіжного захожу.

"Застосувати щодо підозрюваного запобіжний захід у вигляді особистого зобов'язання в межах строку досудового розслідування. Покласти на підозрюваного обов'язок прибувати до слідчого прокурора та суду за викликом. Встановити строк дії ухвали та покладених обов'язків до 10.03.2022 року", – зачитав суддя.

Розпочалось засідання напередодні, але після майже двох годин розгляду, суддя повідомив, що рішення озвучить вранці 14 січня. Сказав, що у цій справі йому потрібно вивчити багато документів.

Напередодні головному лікарю "екстренки" повідомили про підозру в зловживанні службовим становищем. У прокураторі заявили, що посадовець призначив премії з "ковідного" фонду працівникам, які нібито не залучались для надання меддопомоги пацієнтам з COVID-19.

Йдеться про доплати, які працівники диспетчерської служби отримали у квітні та травні 2020 року. Тоді Центр екстреної меддопомоги отримав так звані ковідні гроші на виплату працівникам, яких залучали до роботи з хворими на коронавірус. Окрім бригад, які виїжджали на виклики, гроші отримали також диспетчери "швидкої".

Премії керівник Центру екстреної меддопомоги Андрій Бортнік виплатив майже 50 працівникам диспетчерської служби. 10 тисяч гривень він отримав сам, своїм двом заступникам він виплатив майже по 13 тисяч гривень. Таке використання "ковідних" коштів у обласній прокуратурі назвали нецільовим, оскільки їх виплатили працівникам, які за своїми функціональними обов’язками не залучались до надання медичної допомоги пацієнтам з COVID-19.

Загалом йдеться про доплати у розмірі 436 тисяч гривень.

Після судового засідання Андрій Бортнік у коментарі журналістам сказав:

"Ви пам'ятаєте, тоді навіть маршрутки не їздили. Ви розумієте, як налаштувати людей треба було, щоб вони працювали і виконували якісно свою роботу. Я, як керівник, робив тільки це. Ні про які розтрати взагалі не йшла мова. Все я по закону нарахував. Я нараховував, нараховую і буду нараховувати згідно чинного законодавства".

Його адвокат Андрій Колесник підозру назвав необґрунтованою.

#корупція  #суд  #вирок 

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: