Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

Старосільцям під силу навіть пекарня

Нещодавно у Старому Селі, що на Рокитнівщині, відкрили пекарню – комунальний заклад Старосільської сільської ради. Тож нині місцеві жителі мають запашний і свіжий хліб кожного дня, не чекаючи, поки випічка доїде до них із Сарн чи Рокитного. Це великий «плюс» для села, адже дев’яносто відсотків сімей тут – багатодітні

Однак, пекарня – це не тільки смачний і «швидкий» хліб, не тільки різноманітна здоба, яка, до речі, у селі завжди нарозхват, а й нові робочі місця. Нині на підприємстві працює 12 робітників: вісім пекарів, два продавці, водій та керівник пекарні.


Віра Вакуліч працює тут пекаркою. Створювати різноманітні вироби із тіста – її хобі. Жінка розповідає, що спочатку випікала лише для своїх дітей (їх, до речі, у неї восьмеро), пізніше – для друзів та знайомих на різноманітні святкові заходи. А зараз, ділиться жінка, вирішила зайнятися своїм хобі серйозніше:
«Мені дуже подобається атмосфера у нашому колективі, а робота дарує хороші емоції. Тут я не тільки сама професійно розвиваюся, а також допомагаю і підказую своїм друзям-колегам. Діти пішли в школу, лише одненьке залишилося дома. Тож я вирішила втілити свою мрію в життя - щоб мою випічку спробували й інші люди.

Звичайно, саморекламою я не займалася. Однак, довідавшись, що в пекарню будуть набирати працівників, зайшла до нашого голови ОТГ Михайла Кузьмича і сказала: якщо буде можливість, то я б хотіла спробувати себе у ролі пекаря. Минули місяці, за роботу я не допевнялася, бо знала, що вже дуже багато претендентів назбиралося. Була певна: якщо ця робота мені дійсно треба, то Бог допоможе її отримати. І от мені повідомили, що моя кандидатура підійшла. Я постійно беру участь у батьківських комітетах, веду активний спосіб життя, спілкуюся із багатьма людьми. Можливо, хтось із них мене й порекомендував.
Відразу сказали, що спочатку зарплатня буде мінімальною, адже підприємство тільки починає свою роботу, а далі – буде видно. Але я не йшла лише заради заробітної плати, я йшла сюди за покликом душі. Мені подобається тішити людей смачненьким. Найбільше люблю випікати пиріжки із різними смаками – приємно спостерігати, коли вони приносять задоволення не тільки мені».
Нинішнє приміщення Старосільської пекарні – колишнє радгоспівське. У ньому, як зазначає голова Старосільської ОТГ Михайло Кузьмич, все було розваленим, тому робився капітальний ремонт й закуплялося нове сучасне обладнання. На це витратили 2 мільйони гривень із місцевого бюджету. Пан Михайло додає, що за перші два тижні роботи підприємства вже можна побачити, що воно набуває популярності:


«До нас завозять хліб і з Сарн, і з Рокитного… Але для чого купляти «чужий» хліб, якщо у нас вже є власна продукція?! Хліб звідти привозять до нас у село раз у два дні, а в нас – коли захотіла людина, тоді зайшла в магазин, який працює при пекарні, і купує собі запашну і свіжу продукцію. Люди купують випічку в магазині без націнки, отож хлібина вартує максимум 14 гривень.
Заклад має новий автомобіль, який сільрада придбала за власний кошт. Тепер він розвозить випічку не тільки в населені пункти нашої громади, а й за її межі.
Ще за три місяці до відкриття пекарні до мене підходили люди, розпитували про робочі місця, адже у селі всі знали, що вона от-от має запрацювати. У нас був чималий список охочих потрапити туди на роботу, тож ми аналізували і відбирали саме тих людей, які можуть найякісніше виконувати свою роботу».
У перспективі пекарня буде прибутковим виробництвом, отож нарощуватиме свої потужності і, звичайно, збільшуватиме кількість працівників. А голова Старосільської ОТГ запевняє, що в недалекому майбутньому при пекарні відкриється ще й ковбасний цех.
• Олександра Нагорна

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: