Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

Справедливість – категорія соціальна

 виконавчої дирекції Рівненського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів, служби у справах дітей, управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань у Рівненській області, обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, Федерації профспілок області, обговорюючи питання «Шляхи забезпечення соціальної справедливості та соціального захисту жителів області». Практична ж площина цих питань – створення таких умов для соціально вразливих категорій населення, зокрема людей з особливими потребами, які б сприяли їх соціальній і трудовій реабілітації.

Із центру зайнятості – до продуктивної зайнятості
– Повернення людей з особливими потребами та тих, хто користується додатковими гарантіями при працевлаштуванні, – один із пріоритетів нашої роботи, – говорить заступник директора Рівненського міського центру зайнятості Світлана Ротар. – Спеціально для людей цих категорій створено центр, де й сконцентрована робота з надання послуг для них. Серед заходів, які проводять наші спеціалісти, – семінари, профорієнтаційні уроки для учнівської молоді, різного роду тренінги, ярмарки вакансій, зустрічі з роботодавцями тощо. Всі ці акції мають системний характер і одну мету – працевлаштувати людей з інвалідністю, повернути їх до активного суспільного життя.
Для зручності людей з обмеженими фізичними можливостями, які шукають роботу, міський центр зайнятості систематично організовує їх зустрічі з роботодавцями безпосередньо у центрі зайнятості. Під час однієї з них, у якій взяли участь 40 людей з інвалідністю, 9 роботодавців пропонували 21 вакансію за 16 різними професіями. Як підсумок – вони підібрали 15 кандидатів на вільні робочі місця та на перспективу. Тож результативність цього заходу, як і інших, очевидна.
Зроби перший крок
Зрозуміло, що переважна більшість людей з особливими потребами хоче реалізувати себе у цьому непростому житті, мати роботу, бути потрібною у середовищі, яке її оточує. Але є серед них і такі, що неадекватно сприймають свою інвалідність, замикаються у собі. Допомогти таким людям подолати невпевненість у власних силах, зробити перший крок до поставленої мети покликані психологічні тренінги. Один із них – спільний проект Рівненського міського центру зайнятості і його соціального партнера консалтингової компанії «Імідж Партнер».
– Все залежить від нас самих: скільки ми докладемо зусиль, щоб покращити своє життя, – настільки воно і покращиться, – переконана тренер компанії, підприємець, член паралімпійської збірної України із бальних танців на візках Наталія Колесова. Сама прикута до візка, вона змогла реалізувати себе у житті і тепер вчить цьому інших.
– Те, про що я розповідаю своїм слухачам, не вичитано з книг. Це – сторінки із книги мого життя, і своїм прикладом хочу допомогти людям. Сама маю роботу, і не одну. Є плани, і я бачу їх перспективу. Дуже сподіваюсь, що моя допомога людям, які через втрату здоров’я опинились у складній життєвій ситуації, матиме практичне підгрунття.
• Микола Колодяжний

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: