Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

Справа дійшла до омбудсмена...

Але в історії, про яку піде мова, все зовсім по-іншому. Стосується вона кількох сімей, котрі проживають у багатоквартирному будинку № 5 на вулиці Гончара у Здолбунові. Один з його мешканців (М. В. Овчарук) навесні 2012 року вирішив  зробити до своєї квартири прибудову. Не порадившись із сусідами і не спитавши їх дозволу, почав втілювати свій задум у життя. Зрозуміло, це не сподобалось іншим, бо ущемлювало їхні права. І на початку серпня того ж року житель цього будинку П. І. Музика звернувся з письмовою скаргою до інспектора державного архітектурно-будівельного контролю (ДАБК) А. Я. Дідуха з проханням втрутитися в ситуацію і припинити незаконне, на його думку, будівництво. Інспектор, як каже П. І. Музика, скаргу проігнорував, пославшись на зайнятість. Тоді Павло Іванович 10 вересня 2012 року звернувся вже до начальника цього відомства М. В. Кирийчука. Але й ця, і наступна скарги теж залишилися без розгляду. Після цього довелося звернутися до міського голови І. О. Ольшевського. Наслідком стала перевірка, в ході якої було встановлено, що добудова проведена без затвердження проектної документації. Державна інспекція архітектурно-будівельного контролю притягує забудовника М. В. Овчарука до адміністративної відповідальності та вручає йому припис про усунення порушень у встановлений термін. Припис виконано не було. Другий термін (до кінця серпня 2013 року) також було проігноровано.
Справа набирає обертів. В інспекцію ДАБК 5 серпня і 20 вересня 2013 року адресуються вже колективні скарги за підписом кількох власників квартир цього будинку. З інспекції приходить відповідь, що ще 20 грудня 2012 року рішенням Здолбунівського районного суду за позовом до Здолбунівської міської ради за громадянином Овчаруком М. В. визнано (!?) право власності на самочинне будівництво. Це не влаштовує людей, оскільки воно здійснене на прибудинковій території, яка перебуває у користуванні всіх власників квартир, і вони звертаються до Рівненського апеляційного суду, котрий скасував рішення Здолбунівського районного суду про визнання права власності на самочинне будівництво за гр. Овчаруком М. В. і відмовив йому в задоволенні позову.
Останнім документом у цій справі на сьогодні є припис прокурора Здолбунівського району  І. В. Ольшанецького міському голові Здолбунова І. О. Ольшевському  до 23 грудня 2013 року забезпечити виконання рішення апеляційного суду і вирішити питання про знесення самовільної прибудови. Зрозуміло, що це також не виконано. Бо, як сказав міський голова І. О. Ольшевський, забезпечити це виконання має вже згадувана інспекція ДАБК. До того ж, на думку автора (і люди це розуміють), надворі зима, і руйнувати добротну будівлю в цей час ніхто не буде. А тим часом злощасна  прибудова, як сказано у позовній заяві до Рівненського апеляційного суду, ‘’фактично перекриває заїзд  до будинку, унеможливлює не лише заїзд спеціалізованих автомобілів (вивіз сміття, пожежних, ремонтних автомобілів, а й легкового автомобіля також’’.
Слід зауважити, що дана справа дійшла вже й до омбудсмена Лутковської. З нею по скайпу зв’язувався той же П. І. Музика і просив захистити його права і права інших співмешканців будинку.
Всієї цієї метушні, звичайно, можна було уникнути, якби, по-перше, поважалися правила людського співжиття, по-друге, вчасно відреагували на скаргу в інспекції ДАБК, а, по-третє, не було ‘’сором’язливого’’ листа міської ради до Здолбунівського районного суду, в якому чорним по білому записано: “В провадженні Здолбунівського районного суду знаходиться справа за позовом Овчарука Михайла Васильовича до Здолбунівської міської ради про визнання права власності на самочинне будівництво.
Здолбунівська міська рада позовні вимоги по зазначеній вище справі визнає в повному обсязі та просить суд розглянути її без нашої участі’’.
Інших коментарів, мабуть, і не потрібно.
• Володимир Дрозюк, cпеціально для  ‘’Вістей Рівненщини’’

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: