Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

Соціальний захист посилиться

 З-поміж іншого значну увагу депутати приділили коригуванню головного кошторису краю. Зміни пов’язані, зокрема, із надходженням в обласний бюджет додаткових трансфертів з державної скарбниці.

Мова - про понад 90 мільйонів гривень. Значна частина цієї суми призначена для виплати зарплатні бюджетникам. Також Рівненщині не вистачало коштів для надання соціальних допомог сім’ям із дітьми. Відповідне клопотання на державному рівні було враховане – для цих потреб області додатково виділено понад 42 мільйони гривень. До слова, з 1 липня в рамках реалізації соціальних ініціатив Президента заплановано посилити соціальний захист малозабезпечених родин, підвищивши розмір державних допомог інвалідам, пенсіонерам і дітям, які є членами таких сімей.

Стосуються внесені до кошторису зміни й інших соціально значущих для краян питань.

Щодо інших пунктів порядку денного, то жваву полеміку в сесійній залі викликало питання стосовно прийняття у спільну власність територіальних громад області частки майна комунального закладу “Стадіон “Авангард”. Каменем спотикання стала пропозиція депутата обласної ради Олега Хомича спершу провести інвентаризацію об’єкта – щоб мати уявлення про те, чого вартуватиме його фінансування. Втім, як наголосив голова адміністрації Василь Берташ, зволікати у цій справі не можна, адже тоді стадіон просто-напросто розвалиться. Інвентаризація ж таки буде проведена, проте зробить це обласна влада вже на правах власника. Для цього, як наголосив Василь Берташ, своїм дорученням він створить спеціальну комісію.

Загалом більшість із винесених на розгляд сесії питань одержали схвалення, адже всі вони попередньо детально опрацьовані на засіданнях постійних комісій, фракцій та президії. На завершення пленарного засідання депутати прийняли ще й звернення щодо державної мовної політики. Внести його в порядок денний запропонувала депутат Галина Кульчинська. Представники різних депутатських фракцій трішки відкоригували офіційний лист, після чого він був схвалений колегіально.

Детальніше із прийнятими на сесії рішеннями можна ознайомитися на сайті обласної ради: http://oblrada.rv.ua

•Світлана Тубіна

 

Звернення Рівненської обласної ради до Верховної Ради України щодо ситуації стосовно розгляду законопроекту «Про основи державної мовної політики»

Ми, депутати Рівненської обласної ради, глибоко обурені тим, що відбувається в Верховній Раді України, і звертаємось до голови Верховної Ради України, до всіх політичних фракцій парламенту із закликом та вимогою – невідкладно припинити протистояння, знявши з розгляду законопроект «Про основи державної мовної політики», як такий, що не вирішує жодних проблем, але свідомо створює нові та провокує міжнаціональне та міжрегіональне протистояння.

Більше того, переконані, що Верховна Рада України стала жертвою маніпуляції з боку окремих депутатів. Заради цього вони збурюють Україну, незважаючи на те, що більшість нашого населення (навіть російськомовного) вважає, що державною в нашій країні має бути лише одна мова – українська.

При цьому, не знайти людину, яка б сказала, що їй не дають спілкуватися російською (чи будь-якою іншою мовою), або вона не може отримувати інформацію російською та іншими мовами в Україні.

Це іще раз доводить, що такі дії є свідомою і скоординованою провокацією проти нашої Держави, спрямованою на її ослаблення перед лицем наростаючого політичного, економічного, інформаційного зовнішнього тиску на Україну.

Тому категорично вимагаємо зняти з розгляду законопроект «Про основи державної мовної політики» як свідомо провокативний, зрадницький та деструктивний за своєю суттю.

СХВАЛЕНО Рішення Рівненської обласної ради від 25 травня 2012 року № 702

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: