Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

Соснівську райлікарню доведеться ліквідувати?

У медичній галузі нашої держави відбувається непростий  процес реформування. Часто найбільш болісно він позначається на невеличких медичних закладах, які поки що мають  статус райлікарень чи відділень ЦРЛ. Стосується це в першу чергу питань, пов’язаних із оптимізацією діючих штатів.  Як би це не було прикро, але часто людей, які багато років відпрацювали у таких медичних закладах, ставлять перед фактом скорочення. Саме такою є нині ситуація і в Соснівській райлікарні  Березнівського району. Але більш детально ми її попросили прокоментувати голову Березнівської райдержадміністрації Олега Піщанського та голову Березнівської  райради Юрія Гуменюка

Олег Піщанський :

- Історія із Соснівською райлікарнею була наступною. Свого часу ми пропонували зробити там терапевтичне відділення Березнівської ЦРЛ, щоб врятувати цей заклад. На сесії райради цю ідею не підтримали через позицію депутатів із того куща, які наполягали, що заклад треба зберегти в тому статусі, в якому він є нині. На  сесію райради, яка відбувалася на початку грудня, питання було винесено знову, але з огляду на те, яке фінансування має сьогодні ЦРЛ,  її керівництво не погодилося на те, щоб приєднати до себе цей заклад у статусі терапевтичного відділення, бо немає на це  коштів. У Соснівській райлікарні на сьогодні працює  один лікар-терапевт і 30 штатних одиниць персоналу. Чи виконує цей заклад свої завдання – питання риторичне. Відтак у нас виникла ідея передати це приміщення ПМСД , оскільки служба вже орендує перший поверх,  де зроблено хороший ремонт.  А  на саму лікарню, як це не прикро,  чекає ліквідація юридичної особи. Вони  до 1 квітня наступного року ще можуть проіснувати за рахунок медичної  субвенції. Перспектив отримати ліцензію, без якої у подальшому вони не зможуть працювати, у них немає жодних, оскільки там достатньо суворі вимоги.  Соснівська лікарня в такому форматі не може існувати. Тобтов умовах, коли вони не отримують ліцензії, єдиний вихід  - зробити там відділення. Але, враховуючи те,  що  головному лікарю Березнівської ЦРЛ  доведеться своїх працівників скорочувати приблизно на  40 відсотків, то вони не зможуть  звалити на свої плечі ще й цю ношу. У ПМСД нині є денний стаціонар на 30 ліжкомісць. Там зроблено гарний ремонт, є необхідна апаратура, і я впевнений, що там впораються з обслуговуванням пацієнтів, які перебуватимуть на денному стаціонарі.  До речі, лікарня уже багато років поспіль працює у форматі денного стаціонару. До такого фіналу все йшло.  Є, звичайно,  і провина депутатів, які просто  блокували це питання і замість того, щоб вирішувати проблему, втратили дорогоцінний час.

Юрій Гуменюк:

- Розгляд питання по Соснівській райлікарні ми перенесли на пленарне засідання сесії райради, яке відбудеться 20 грудня. До того часу питання обговорюватиметься депутатами в постійних комісіях. Ситуація дуже складана, і сьогодні я навіть не беруся озвучити, з яким формулюванням виноситиметься це питання на передноворічну сесію. Не виключаю, що йтиметься про ліквідацію лікарні як юридичної особи.  І це вже залежить навіть не від депутатів райради. У лікарні вже давно закінчилася ліцензія і шансів отримати нову ліцензію – немає жодних.  Минавіть для ЦРЛ отримували ліцензію з великими проблемами, хоча маємо там потужну базу.  У Соснівській райлікарні немає і лікарів, єдиний терапевт  вже давно пенсійного віку і проситься її відпустити на заслужений відпочинок.  Ми справді планували реорганізувати лікарню у відділення ЦРЛ. Але депутати райради з того куща, здається, переграли самі себе і заблокували це питання. На той час це питання можна було вирішити і, головне, врятувати цю лікувальну установу, їй не було б потреби отримувати ліцензію. Нині ж, я впевнений у цьому, адміністрація ЦРЛ  не погодиться приєднати до себе лікарню в статусі відділення. У них самих повно  фінансових проблем і доведеться скорочувати людей. Будемо шукати якийсь вихід із цієї ситуації, можливо, доведеться справді передати все приміщення на баланс ПМСД. Там, до речі, є денний стаціонар, де люди зможуть при потребі прокапатися, бо найбільше вони бояться  того, що не матимуть змоги робити це в майбутньому.

Спілкувався Василь Бурченя

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: