Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

Скільки заявок подали на Житловий кредит "єОселя" у Рівненській області та які умови цієї позики

Станом на кінець січня 2023 року жителі Рівненщини подали понад тисячу заявок для отримання кредитів за програмою "єОселя". З них 38 заявок отримали позитивні рішення. Про це 24 в етері Українського радіо Рівне сказав директор департаменту економіки Рівненської ОВА Костянтин Мокляк. Він розповів про те, як подаватися на програму та де шукати квартиру.

За інформацією видання Суспільне мовлення України.

Хто може скористатися програмою

Поки що програма розрахована для видачі пільгових кредитів на житло, втім згодом її масштабують на всі верстви населення, сказав Костянтин Мокляк. Заявку можна оформити через застосунок Дія.

Пільговий кредит передбачає ставку у 3% річних. До категорій, які можуть його отримати, належать:

  • військовослужбовці, які працюють, служать за контрактом, в тому числі — працівники сектору безпеки та оборони;
  • медики;
  • вчителі;
  • науковці.

У планах держави поширити програму на всі верстви населення, втім ставка для них буде вищою — 7% річних.

"Учасниками можуть бути ті, хто не має взагалі житла у власності або мають житло площею менш як 52 квадратних метри на одну особу. При розрахунку вже самого кредиту береться базовий показник 52,5 квадратні метри на особу плюс додатково 21 квадратний метр на кожного члена сім'ї", — сказав посадовець.

Цифри по Рівненщині

На Рівненщині пільгові іпотечні кредити видають три банки: Ощадний банк, Приватбанк та Укргазбанк.

"За їхніми даними, жителі Рівненщини подали 1 048 заявок для отримання таких кредитів. Попередні схвальні рішення отримали близько 400 заявок і 38 прийняли позитивні рішення для виділення кредитів", — сказав Костянтин Мокляк.

Заявки можна подавати одночасно на всі банки, вони перевіряють платоспроможність та довідку про доходи з місця роботи. Серед обов'язкових критеріїв для кредитування — бути громадянином України, не бути під санкціями, мати чисту кредитну історію і не бути учасником інших державних програм підтримки, або інших лізингових чи іпотечних програм.

"Якщо людина проживала в прифронтових територіях, працювала там військовослужбовцем чи пожежником, медичним працівником, була вимушена покинути свою домівку і влаштувалась на таку ж роботу вже в Рівненській області, то вона також має право на отримання цього кредиту за професійною ознакою як пільгова категорія", — зазначив посадовець.

Термін кредитування

Строк кредитування становить до 20 років. Він розраховується залежно від платоспроможності позичальника. Перший внесок має становити 20%, максимальна вартість кредиту становить 80% вартості нерухомості.

"Тобто можуть бути такі випадки, коли позичальник знайшов квартиру, яка по нормативах більше. Візьмемо два члени сім'ї: 52 квадрати плюс 21 — це 73, а людина знайшла на 80 квадратів. Цю різницю, сім квадратних метрів, позичальник має сплатити під час першого внеску", — сказав посадовець

Якщо людина звільняється з державної роботи, перестає працювати у медичному, комунальному закладі, кредит не розривається, але ставка буде іншою — 7%.

Де можна шукати квартиру

Позичальник може брати виключно квартири на первинному або вторинному ринку. У Рівному вони мають бути не старші за десять років.

"На сьогодні на Рівненщині вже офіційно здали в експлуатацію понад 1 000 квартир. Забудовники готові брати участь в цій програмі як по готовому квартирному фонду, так і по квартирах, які будуються", — сказав посадовець.


 

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: