Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

Сів на воза – гайда до школи

На Рівненщині існують проблемні села, де перевізники відмовляються підвозити школярів до місць навчання. Про це під час засідання постійної комісії облради з питань науки, освіти, культури і духовності повідомила заступник начальника управління освіти і науки Галина Майборська. За її словами, Рівненщині потрібно ще мінімум 95 шкільних автобусів, аби проблема підвезення учнів до навчальних закладів була вирішена.

- В рамках програми «Шкільний автобус», що функціонує з 2003 року в область надійшов 41 автобус, - зауважила пані Галина. – Цього недостатньо, тому Програмою передбачено, що підведення школярів до навчальних закладів може здійснюватися також відповідно до угод із перевізниками. Утім, незважаючи на це, близько 17 відсотків школярів Рівненщини не мають можливості «підвозитися» до місць навчання.

За словами Галини Майборської, проблему реалізації програми «Шкільний автобус» на Рівненщині варто розглядати в контексті вирішення питання щодо стану дорожнього покриття, яким пересуваються шкільні автобуси.

- Якби були нормальні дороги – то й автобуси слугували б довше, - резюмувала Галина Майборська.

Із  проблемою підведення школярів до місця навчання не з чуток знайома Городецький сільський голова (Володимирецький район) Лідія Кузьмич. Жінка звернулася до депутатів обласної ради з проханням нарешті вирішити питання придбання для потреб сільради «шкільного автобуса».

- Свого часу, аби «зняти» проблему відсутності шкільного транспорту, ми уклали угоду із дослідним господарством «Городецьке», - розповідає Лідія Кузьмич. –  Відповідно зараз дітей розводить автобус цього підприємства. Транспорт знаходиться  в аварійному стані. Буває, привезе дітей на навчання, а потім зламається. Відповідно діти змушені долати по 7-8 кілометрів, аби дістатися додому. Є в нас також хутір, звідки дітей до школи возять возами та санями. Перевізника на території сільради немає. Сьогодні ми змушені перераховувати кошти за надані послуги дослідному господарству, а могли б скерувати їх на благоустрій села.

Члени постійної комісії пообіцяли Лідії Кузьмич зарадити в озвученій нею проблемі та рекомендували Володимиерецьким районним раді та адміністрації віднайти можливість забезпечити Городецьку сільраду шкільним автобусом. За словами Галини Майборської, Володимрецький район - один із небагатьох, який упродовж останніх трьох років щороку купує шкільний автобус, тому існують непогані шанси на те, що «одвічна» проблема городецьких школярів незабаром зникне.

 

Сергій Табаков

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: