Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

Шкільні лісництва – майбутнє галузі

Приємно, що цьогоріч на збір приїхало більше команд, ніж очікувалося: понад півсотні представників 19 шкільних лісництв області. Це свідчить про важливість цієї роботи, яка окрім еколого-просвітницького, виховного, має величезне профорієнтаційне значення. Адже саме у шкільних лісництвах можна навчитися азам лісової справи і визначитись із професією  майбутнього.
Обласний збір учнівських лісництв «Майбутнє лісу в твоїх руках» розпочався в Оженинському навчально-виховному комплексі «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів-ліцей», а підсумки роботи підбивали вже в оздоровчому таборі «Корчагінець». Організатори заходу, а це комунальний заклад «Станція юних натуралістів» та Рівненське обласне управління лісового та мисливського господарства, подбали, аби впродовж двох днів зльоту юні лісівники не лише плідно працювали, а й з користю провели дозвілля. Відтак організували екскурсію до базового розсадника ДП «Острозький лісгосп» та ознайомчу екскурсію «Сторінками історії Острога».
Звісно, що найголовніше – це звіт учасників збору про свою роботу впродовж навчального року, а також захист робіт з наукового дослідництва. Приємно, що практична робота юних лісівників - посадка лісу, робота у розсадниках та шкілках, збирання насіння - поєднується з науково-дослідницькою. Директор Острозького лісгоспу Михайло Крук наголосив на важливості цього поєднання для щоденної роботи лісівників. Саме на Рівненщині ця співпраця поставлена на високому рівні.
Перший заступник начальника Рівненського обласного управління лісового та мисливського господарства Сергій Івашинюта зазначив, що вихованці шкільних лісництв  Рівненщини двічі поспіль успішно представляли Україну на Міжнародному юніорському конкурсі у Москві. На Всеукраїнських зльотах шкільних лісництв представники нашої області традиційно займають високі призові місця. Він також висловив сподівання, що і цього року ті, хто поїде на загальноукраїнський зліт юних лісівників, повернуться не з порожніми руками.
Директор комунального закладу «Станція юних натуралістів» Тетяна Остафійчук зауважила, що традиційно представляти Рівненщину на Всеукраїнському конкурсі будуть кращі представники шкільних лісництв.
Цьогоріч кращими юними лісівниками визнано вихованців Клеванського учнівського лісництва «Юний лісівник», переможцями також стали члени Оженинського шкільного лісництва, Вовковиївського лісництва «Діброва», Клесівського шкільного лісництва «Сосновий бір», Рокитнівського - «Паросток», учнівського лісництва Радивилівської СЮН, Костянтинівського шкільного лісництва Сарненського району.
Нагороди переможцям та подяки від Рівненської обласної організації Товариства лісівників України вручив її голова Микола Шершун. Він особливо подякував юним лісівникам за участь у цьогорічній весняній лісокультурній кампанії, яка через затяжну зиму була короткою, але завдяки спільним зусиллям вчасно були засаджені всі заплановані площі.
- Приємно, що з року в рік кількість шкільних лісництв в області збільшується, з’являються нові, які лише розпочинають свою роботу. І сьогодні з приємністю вручаю подяку шкільному лісництву з Млинівського району «Зелений паросток», яке працює лише другий рік, але вже теж має певні здобутки. Переконаний, що робота лісівників зі шкільними лісництвами, їх підтримка, проведення практичних занять – це інвестиції у майбутнє лісової галузі не лише Рівненщини, а й України загалом, - додав Микола Шершун.
• Світлана Горошко

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: