Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

Щоб слова не розходилися з ділом

Радивилівський район  має дуже вигідне географічне  розташування та є екологічно чистим регіоном,  а тому  привабливий для багатьох як вітчизняних, так і іноземних інвесторів. До того ж  в районі всіляко сприяють розвитку підприємництва, що вже дає непогані результати.  Поділитися досвідом із колегами  та показати,  чого досягли, й було метою керівництва Радивилівщини. Отож перед  початком наради запрошені мали можливість ознайомитися з роботою виробничих і соціально-культурних закладів району. Перебуваючи на ТзОВ «Радивилівмолоко», гості найбільше цікавилися у керівництва підприємства різницею цін на молоко, яке закуповують у селян, а це - 1,80 гривень за літр, та від колективних господарств, де вона становить 3 гривні. Пояснення заступника директора підприємства  Сергія Дідика, що в приватників відсутні охолоджуючі установки і що вони не завжди дотримуються санітарних норм, присутніх не переконали. А заступник голови облради Олександр Чуприна зазначив, що така подальша невідповідність у цінах може лише нашкодити приватним господарствам: селяни відмовляться утримувати худобу.

Не менш цікавим для запрошених було знайомство й з сільськогосподарським комунальним підприємством «Будремсервіс», що розташоване в селі Бугаївка. Створене для задоволення суспільних потреб населення, воно все більше починає користуватися попитом у селян. Нині підприємство надає цілий комплекс  послуг  із обробітку земельних присадибних ділянок за цінами, що є суттєво нижчими ніж в інших підприємців, й завдяки цьому є привабливими для місцевих жителів. Загалом працівники «Будремсервісу» займаються будівельними, ремонтними роботами, допомагають утримувати об’єкти соціальної інфраструктури сіл, що належать до Бугаївської сільської ради.   А це не лише підмога для жителів територіальної громади, але і наповнення місцевого бюджету.

Також запрошені відвідали Бугаївський ДНЗ «Дивосвіт»,

Радивилівський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та територіальний центр соціального обслуговування. Побували вони і в селі  Пустоівання, де нині добре налагоджена робота об’єктів зеленого туризму.

Основне ж питання, яке обговорили учасники наради, стосувалося організації роботи щодо створення Стратегій сталого розвитку територіальних громад області. Участь у ній взяли  голова обласної ради Юрій Кічатий, його заступник Олександр Чуприна, голова Радивилівської райдержадміністрації Олег Бернацький, в. о. голови районної ради Петро Ковальчук, куратор Рівненської області, консультант Управління по зв’язках з місцевими органами влади та органами місцевого самоврядування Апарату Верховної Ради України Валентина Рудковська, сільські голови Радивилівського району.

Юрій Кічатий, виступаючи перед присутніми, зазначив, що  стратегічне планування розвитку територіальних громад є продовженням вже прийнятої в області концепції сталого економічного розвитку «Західна брама». Проте  вона не передбачає детального плану розвитку тієї чи іншої громади області, а для стабільного  функціонування конкретного населеного пункту  це є вкрай  необхідним. Особливо наголошував на  планомірному розвитку територіальних громад Олександр Чуприна. Він навів позитивний досвід поляків. Там кожна гміна має  як короткострокові (розраховані на 3-5 років), так і довгострокові (10-15 років) плани, і завдяки цьому територіальні громади планомірно розвиваються.

Із огляду на те, що ця ідея нова для України, керівники обласної ради планують створити робочу групу, яка надаватиме практичну допомогу сільським радам у процесі розробки Стратегій, а  також контролюватиме, щоб слова не розходилися з ділом, тобто, щоб  відбувалася конкретна  робота.

• Ольга Дем’янчук

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: