Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

Що можна побачити із однієї з найвищих точок Рівненщини (вражаючі фото)

Що можна побачити із однієї з найвищих точок Рівненщини (вражаючі фото)

Гора Колиха  - найвища точка Волинської височини. Знаходиться вона між селами Буди, Яблунівка і Повча. Вся ця місцевість має локальну назву Повчанська височина.  Вражаючими, як і завжди,  фото цього неповторного куточка нашої землі поділився нещодавно відомий фотограф Сергій Палько.

«Я час від часу навідуюсь сюди протягом останніх двадцяти років. Це стик трьох районів Рівненської області: Млинівського, Дубенського і Демидівського, - розповів на своїй сторінці у Фейсбук фотомитець - Рельєф з величезними пагорбами і глибокими долинами. Багато лісів, закинутих полів, які поросли золотарником. Я цю місцину називаю Золотим трикутником.
У долинах заховалось багато хуторів, більшість яких є закинуті. Як приклад, долина, яка тягнеться від Буд до Яблунівки. В дев’яностих я проїжджав по ній на велосипеді. Там була гарна польова дорога і хутори. Я ще розмовляв з їх мешканцями. Нині долина повністю закинута, все заросло і дороги немає.
Із цих висот в одну сторону в бінокль можна побачити Луцьк, в іншу - Почаївську лавру. Самі висоти видно також від Луцька - з пагорбів Омеляника.
Не всі хутори є закинуті. Так, молода пара з Луцька купила на Будеразьких хуторах стару хатину і перебралася туди жити. Тримають сто овечок, розвивають зелений туризм. Хутір назвали Касень. До речі, хатину вони надивились по моїй фотографії на гуглкартах. А фотографував її я в 2013 році. В мене на гуглфото тисячі фотографій під ніком Rechnoj skitalec.
P.S. Давно читав книгу, автор якої з Підбрусиня. Цікаво описує події цього краю в середині 20 століття. Але не памятаю ні імені автора, ні назви книги. Ще одну книгу написав письменник з міста Дубно. Він описує становлення і занепад хуторів Сінокоси. На польських картах ці хутори є, на нових вже немає. Знаходились вони на південний захід від села Смордва. Прізвища автора теж не пам"ятаю.»

Зображення може містити: небо, рослина, квітка, хмара, дерево, трава, надворі та природа

 

 

Зображення може містити: небо, рослина, квітка, хмара, дерево, трава, надворі та природа

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: