"Сердечників" на Рівненщині обстежуватимуть на новому обладнанні
Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

"Сердечників" на Рівненщині обстежуватимуть на новому обладнанні

Дев’ятнадцять систем для проведення тредміл-досліджень було закуплено в межах реалізації спільного проекту Світового банку, МОЗ України та Рівненської ОДА «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей». Нещодавно представники компанії-постачальника обладнання встановили системи в обласній та районних лікарнях Рівненщині. А наразі триває навчання персоналу роботі на цьому обладнанні, повідомляє Група консультаційної підтримки субпроекту Світового Банку в Рівненській області.

Тредміл-дослідження – це спеціальний метод діагностики роботи серця під навантаженням, що дозволяє  виявити недостатнє кровопостачання серця, порушення серцевого ритму, епізодичне підвищення чи пониження артеріального тиску у відповідь на фізичне навантаження у пацієнта.

За словами лікарів закуплене обладнання дозволяє діагностувати стабільну стенокардію та ішемічну хворобу серця, а головне, дозволяє виявляти хворих з стенокардією у яких є реальна загроза виникнення інфаркту.

  • За сучасними протоколами тредміл-дослідження є основним методом діагностики стабільної стенокардії та ішемічної хвороби серця. Однак, через відсутність необхідного обладнання часто лікарі могли діагностувати ці хвороби лише по вторинним ознакам. Адже ЕКГ показує роботу серця лише в стані спокою, що не дає повної картини діагностики, - прокоментував лікар-кардіолог відділення інтервенційної радіології Рівненської обласної лікарні Юрій Бурдаш.

В свою чергу керівник групи впровадження проекту Світового банку на Рівненщині Сергій Рибачок зазначає, що в рамках проекту були закуплені системи для кожного кардіологічного відділення обласної та районних лікарень області.

  • В межах реалізації проекту Світового банку нами було закуплено 19 систем тредміл-діагностики для обласної та районних лікарень Рівненщини. Хочу відмітити, що раніше систем такого рівня наша область не мала. Тож сподіваюся, що наявність сучасного обладнання допоможе нашим лікарям встановлювати більш точний діагноз і відповідно призначати більш ефективне лікування, - розповів Сергій Рибачок.

Він також додав, що, згідно з контрактом компанія-постачальник,  окрім встановлення обладнання, має провести навчання медичного персоналу. Наразі ці навчання для лікарів-кардіологів та лікарів функціональної діагностики з усіх районів області тривають на базі серцево-судинного центру Рівненської обласної клінічної лікарні.

#Медицина  #серцево-судинні захворювання  #кардіо  #Світовий Банк 

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: