Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

Сани до зими готуй влітку

Пуск нової машини, як і ведеться на підприємстві, пройшов без помпезностей та урочистих промов. Головне, механізми закрутилися, з’явилися нові робочі місця та  новий вид продукції, який стане в нагоді багатьом краянам.  Адже літо добігає кінця, не за горами й прохолодні дні, а тому  багатьом у нагоді стануть теплі пусери та куртки, пошиті з утепленої тканини Рівненського льонокомбінату.
Та  якби не згуртованість активістів громадської організації «Громадянський рух «Льонокомбінат» та працівників підприємства,  котрі домоглися  пришвидшення розмитнення нового обладнання, що надійшло на підприємство з Італії, справа ця могла б і не розпочатися вчасно, і, як кажуть,  сани до зими довелося б готували дещо пізніше. А так нині техніка, змонтована іноземними спеціалістами і передана в надійні руки місцевих виробничників, проходить випробування й видає «на гора» перші погонні метри ворсованої тканини, аналогів якої немає в Україні.
Керівник сушильно-ширильного цеху Олександр Коробка  демонструє роботу надсучасного обладнання. І для непрофесіонала може видатися, що нічого особливого в його роботі немає, все виконується дуже легко, без будь-яких зусиль: ось тобі тканина, ось пух, незрозуміло яким чином вони з’єднуються й виходить надзвичайно ніжна,  м’яка  на дотик та до того ж ще й тепла продукція. Варто лише задуматися, скільки часу до цього працювала людська думка, скільки було списано-зіпсовано паперу, проведено пробних експериментів, щоб така машина запрацювала. Олександр Коробка, який пройшов навчання на трикотажній фабриці у Литві і бачив таку техніку в дії, запевняє, що   встановлена машина в змозі виробляти за добу 10 тонн продукції. Отож лишень уявіть, скільки теплих речей можна з неї зшити! Та на пів-України вистачить!  
Власник льонокомбінату Олег Червонюк як дбайливий господар великого підприємства показує й нову ткацьку машину німецького виробництва,  що виробляє трикотажне полотно. Він запевняє, що вже незабаром у цеху буде змонтовано ще вісім аналогічних машин. Це саме те обладнання, яке виробляє  тканину, що пізніше, після фарбування,  йде  у ворсувальний цех, де її й наповнюють утеплювачем. Ну а вже тоді трикотажне полотно сушать, вирівнюють, придаючи товарного виду, після чого воно потрапляє до швейного цеху, де відбувається логічне завершення усієї справи – пошиття таких необхідних, а головне недорогих речей для населення.
- Нині на швейному виробництві працюють 80 чоловік, - зазначає Олег Червонюк. –Готуємо до встановлення ще дві лінії, а це дасть змогу забезпечити роботою ще понад 30 людей. Загалом нині на льонокомбінаті трудиться понад 400 чоловік. Багато чи мало це для Рівного? Думаю, що немало. А для тих, хто працює на підприємстві та отримує зарплату, забезпечуючи сім’ю, це навіть дуже добре. Вони проживають дома зі своїми родинами,  їм не треба поневірятися по світах, щоб заробити копійку на прожиття. У нас ще дуже багато планів щодо розширення потужностей льонокомбінату, а значить буде збільшуватися кількість робочих місць, зростатиме заробітна плата та добробут рівнян, а відтак міцнішатиме і наша держава.
• Ольга Дем’янчук

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: