Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

Рукописи патріота Василя Кваші чекають на меценатів

Майже півтора десятка років у фондах Млинівського краєзнавчого музею зберігаються рукописні варіанти книг великого патріота України і талановитого оповідача Василя Кваші. 

З назв його книг «Двоє» (повісті часів визвольних змагань в Острозькому районі), «Голос Крові» (художньо-документальної повісті про події в Острозькому та Млинівському районах в 1944—1954 роках), а також повісті «Лихо над Малином» можна здогадатися, про що розповідається у творах. Автор проголошує своє вагоме та історично вивірене слово про події, які відбувалися на наших теренах, але які тривалий час перебували під пропагандистською завісою. Василь Кваша піднімає цікавий пласт історії ріднокраю, закарбованої в його пам’яті, а також використовує спогади очевидців та документальні свідчення.

На жаль, Василь Кваша уже поза земними обріями, але залишилася його рукописна літературна спадщина. Напередодні 30-ї річниці Незалежності України хочу привернути увагу потенційних меценатів і спонсорів, які могли б долучитися до повноцінного видання краєзнавчих книг нашого земляка, на сторінках яких — подекуди трагічна, але об’єктивна історія Млинівщини. У такому разі їхня історична та літературна цінність стала б набагато вагомішою.

Голос України

#рукописи  #музей 

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: