Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

Рівнянин знайшов трюфель

 

Інформацією про унікальну знахідку у мережі Фейсбук сьогодні поділилася дружина щасливого грибника – Галина Чижевська.  У групі «Рівняни готують» жінка  попросила порадити рецепт, як приготувати рідкісний делікатес.

У відповідь на здивування читачів, більшість із котрих тільки чули розповіді про дивовижний гриб, жінка зізналася, що теж бачить його уперше.

  • Вони й справді ростуть під землею. Ми збирали маслюки в молодому сосняку і там же була галявинка, повністю перерита дикими кабанами, купа їхніх слідів. Десь біля того місця чоловік і знайшов. Свині і собаки вміють їх шукати, є навіть породи, які для цього навчають. Друзі-мисливці кажуть, що наші мисливські сеттери і такси теж уміють, головне  -  навчити. А цей грибочок, напевно, вони вирили, але не помітили,  - розповіла Галина Чижевська.

Трюфелі, як відомо, задоволення не з дешевих. Кілограм першосортних свіжих грибів на ринку коштує 3500-4000 євро. Окремі рекордні екземпляри різних видів навіть продаються на аукціонах. Так, декілька років тому, в Італії, було продано екземпляр білого або Трюфеля італійського (Tuber magnatum Pico) за 350000 євро!

Чому трюфелі такі дорогі? По-перше, дороговизна пояснюється складністю збирання грибів, які ростуть під землею і тому невидимі для грибників. По-друге, трюфелі володіють чудовими смаковими якостями. Здавалося б, дешевше шукати трюфелі у лісі в дикій природі, але через свій підземний “спосіб життя” виявити їх не так просто. Тому люди уже здавна навчилися їх вирощувати, а у пошуках підземних делікатесів – послуговуватися тваринами. В дикій природі трюфелями полюбляють ласувати борсуки, ведмеді, ну і звичайно, дикі свині, які за запахом “вираховують” підземні “родовища” чорних делікатесів. Останніх такий стан справ теж влаштовує, оскільки звірі, викопуючи і поїдаючи ці поживні і пахучі гриби, сприяють розмноженню трюфелів – інших способів, щоб переносити спори, знаходячись під землею, де немає ні вітру, ні потоків води, вони не мають.

Олеся Бондаренко

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: