Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

Рівнянин самостійно опановує астрономічну науку: спостерігає за галактиками й знаходить астероїди

Рівнянин Олексій Семещук – політолог за фахом, програміст за професією, астроном й музикант за покликом душі та серця. Вже декілька років поспіль хлопець самостійно опановує астрономічну науку, яка для нього – творче хобі. Ще з дитинства його приваблював космос. Щоб знайти відповіді на свої запитання – в дитинстві купував енциклопедії. А от у дорослому віці хлопець вирішив реалізувати своє бажання потужніше – по-справжньому зазирнути у Космос й побачити більше, ніж просто красиве небо.

«Сам я родом із невеличкого села на Волині, – розповідає Олексій Семещук. – У віці 12-ти років переїхав у Здолбунів, а нині проживаю в Рівному, граю в рок-гурті «FarInHate» й працюю програмістом.

Познайомитися з астрономією мав бажання з раннього дитинства. У моєму селі було дуже чисте небо і я часто спостерігав за ним, цікавився фольклорними назвами сузір’їв. У сільській бібліотеці перечитав усі книги, в яких було хоч щось, пов’язане з космосом. Й постійно випрошував у батьків (та й сам купував) енциклопедії у якості подарунків».

А от вперше подивитися у справжній телескоп йому вдалося у дорослому віці під час спостережень, які організували учасники руху «StreetAstronomy» – так званої аматорської астрономії.

«Мене захопило те, що я тоді побачив, – ділиться рівнянин. – Вирішив, що одного разу заглянути в космос для мене – недостатньо. Тож назбирав грошей на власний професійний телескоп. Потім купив ще й спеціальну камеру, нове обладнання і продовжив вивчати астрономію самостійно, спілкуючись із однодумцями на форумах та у соціальних мережах. А всі знання й навички отримував звичайним методом – методом спроб, невдач і певних перемог».

Фото із відео журналіста Олексія Бухала

Однак ціна такого романтичного хобі не зовсім романтична. Навіть дещо й космічна, якщо займатися ним серйозніше.

«Коштує воно дійсно по-різному: можна купити бінокль за декілька сотень гривень і комусь цього буде достатньо, а можна побудувати обсерваторію ціною в декілька сотень тисяч доларів, й цього буде мало, – додає астроном-аматор. – Якщо лише для хобі, то взагалі можна нічого не купувати, а користуватися своїми очима і, наприклад, обробляти фотографіїіз віддалених обсерваторій та космічних апаратів. Або ж брати участь у краудфандингових (таких, де залучають волонтерів зі всього світу) проєктах, щоб допомогти науці.

Я проводжу зйомку небесних тіл із квартири на сьомому поверсі, в якій я живу. А свою домашню обсерваторію називаю «Астробалконом».

 

Олексій Семещук разом із іншими аматорами-астрономами із Рівного та Сум брав участь у декількох компаніях із пошуку астероїдів від закордонних університетів. Хлопець розповідає:

«Нам надсилали дані, ми їх обробляли й шукали об’єкти, які рухаються. Тоді нам вдалося відкрити декілька нових невеличких астероїдів. Всі знайдені нами, рівнянами, небесні тіла мають каталожний номер, в якому на початку вказані букви «РВ», що символізують місто Рівне.

Звичайно, мені хотілося б колись відкрити комету, але буду радий і будь-якому іншому знайденому об’єкту».

До речі, через його телескоп можна побачити галактики, які знаходяться за 100 мільйонів світлових років від планети Земля.

 

Серед бажань астронома-аматора – поспівпрацювати і з Рівненською Малою академією наук учнівської молоді, де обладнана астрофізична обсерваторія з телескопом, і де молодих навчають спеціалісти.

«Була б сприятлива погода – думаю, були б і нові космічні відкриття», – з посмішкою додає Олексій.

 

Олександра Нагорна

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: