Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

Рівненським апеляційним судом скасовано незаконне рішення Рівненського міського суду.

За принципової позиції Рівненської обласної прокуратури, Рівненським апеляційним судом вдруге скасовано ухвалу слідчого судді Рівненського міського суду Рівненської області про зміну запобіжного заходу підозрюваному у контрабандному переміщенні з Республіки Польща в Україну 21 кг прекурсоровмісних пігулок.

Так,  досудовим розслідуванням встановлено, що житель Рівненської області спільно із своєю дружиною в червні цього року перемістили з Республіки Польща в Україну безпрецедентну партію прекурсоровмісних пігулок «Cirrus», для подальшого виготовлення з них в підпільних лабораторіях психотропної речовини «метамфетамін».

Так, після безпосереднього затримання підозрюваного, з урахуванням позиції слідчого та прокурора, слідчим суддею щодо останнього застосовано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

Однак, ухвалою слідчого судді Рівненського міського суду Рівненської області від 16.07.2020, за клопотанням сторони захисту, вказаний запобіжний захід змінено на цілодобовий домашній арешт.

Не погодившись з позицією суду, процесуальним прокурором внесено апеляційну скаргу, за результатами розгляду якої, 28.07.2020 рішення суду першої інстанції про зміну запобіжного заходу скасовано та постановлено нове, згідно якого підозрюваного в залі суду взято під варту.

Однак, слідчим суддею Рівненського міського суду, не зважаючи на позицію суду апеляційної інстанції, а також доводи органу обвинувачення, 21.09.2020 повторно прийнято незаконне рішення про зміну підозрюваному запобіжного заходу, яке Рівненським апеляційним судом, за скаргою прокуратури, повторно скасовано, а підозрюваного взято під варту в залі суду.

Відповідальність за вчинення вказаного злочину передбачена ч.3 ст. 305 Кримінального кодексу України і передбачає покарання у вигляді позбавлення волі строком до 12 років.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

 

Пресслужба Рівненської обласної прокуратури

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: