Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

Реконструкцію Хрінницького водосховища оцінюють мінімум у 10 млн. гривень

Хрінницьке водосховище, що у Демидівському районі, – один із стратегічних водних об'єктів Рівненщини. Його побудували ще у 50-х роках минулого століття, однак нині гідровузол та шлюзи водосховища знаходяться у вкрай незадовільному стані й потребують реконструкції. Якщо греблю прорве, постраждає не лише Рівненщина, а й Волинь. Загалом близько 30 населених пунктів в обох областях можуть бути підтопленими.

Голова Рівненської ОДА Віталій Коваль, перебуваючи з робочою поїздкою на Демидівщині, вкотре підняв питання стану водосховища та ремонту гідроспоруд.

«З обласного бюджету виділено 1,3 млн грн на виготовлення проєктно-кошторисної документації для реконструкції гідроспоруди. Ми бачимо, що в окремих регіонах України є проблеми з водоскидними спорудами через часті повені, тому потрібно безпековим питанням приділяти належну увагу», - зауважив Віталій Коваль.

Позицію очільника області підтримує і начальник обласного управління СБУ Андрій Тимченко: «Технічні параметри гідровузла з кожним роком погіршуються. Тому необхідно якнайшвидше реконструювати опорні конструкції та дамбу. Для ремонту потрібно мінімум 10 мільйонів гривень».

Також Віталій Коваль доручив погодити всі юридичні питання щодо функціонування водосховища. Голова ОДА наголосив, що кожна стратегічна споруда має бути інвентаризована та перебувати на балансі суб’єктів господарювання. 

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: