Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

Професор з Рівного пояснив чому потрібно вимикати прилади з розетки коли відсутнє світло

Першочергово необхідно вимкнути з розетки «чутливі» прилади.

У зв'язку з ракетними ударами по енергетичній інфраструктурі України, зокрема, Рівненщини, жителям області радять відключати всі електроприлади з розеток одразу після відключення електроенергії, а потім, з появою світла, підключати їх поетапно. Про це Суспільному розповів професор кафедри електротехнічних та комп'ютерних технологій Національного університету водного господарства та природокористування Святослав Василець.

Зі слів науковця, у разі відключення світла на підприємстві чи у домівці першочергово необхідно вимкнути з розетки «чутливі» прилади.

«Це мікроелектронні прилади: ноутбуки, роутери, можна холодильник вимкнути, але потім не забути його включити. Вони розраховані на максимальну напругу. Коли виникає перенапруга дуже сильна, так звана комутаційна напруга, то можуть вийти з ладу внутрішні мікроелектронні елементи. Буває, виникають навіть пожежі від цього», — розповів професор.

«Це мікроелектронні прилади: ноутбуки, роутери, можна холодильник вимкнути, але потім не забути його включити. Коли виникає перенапруга дуже сильна, так звана комутаційна напруга, то можуть вийти з ладу внутрішні мікроелектронні елементи», — розповів професор.

Мережі не розраховані на такі часті включення і відключення, пояснив професор.

«Вони проєктувалися на постійну, сталу роботу. Наразі наших потужностей не вистачає, перемикають споживачів на резервні лінії, тому, можливо, і напруга в деяких споживачів буде нижча», — зауважив Святослав Василець.

Професор також зазначив, що під час стрибків напруги у розетці можна залишати обігрівальні прилади, бойлери. Але додав, що наразі це також небажано, оскільки потрібно економити електроенергію.

#поради  #безпека  #выдключення 

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: