Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

Про памятники Кобзареві розповіли роботи школярів

 

Як зазначила член обласної організації «Просвіта» і голова журі Наталія Савчук,  приємно здивувало розмаїття жанрів поданих на конкурс творів. Крім звичних прози й поезії, надходили й інтерв’ю, діалоги та монологи, листи і навіть компоновані роботи. Відзначився проведений конкурс ще й своєю нестандартністю, позаяк крім творчого, носив ще й дослідницький характер. Щоб написати роботу, конкурсантам треба було передусім зібрати інформацію та дослідити історію встановлення монументів.
Андрій Скальський, наприклад, аби з’ясувати більше про історію пам’ятника Тарасу Шеченку у Здолбунові-2, знайшов місцеву жительку, яка і була ініціатором його встановлення. Вона жила в ті часи, коли забороняли Шевченка, він «замовчувався», люди закривалися в хаті, щоб почитати його вірші. А ще від цієї пані Андрій довідався, що за встановлення монумента боролися не один рік. Аби заплатити за роботу скульптору, зібрали гроші, як кажуть, з миру по нитці... І в 2010 році пам’ятник Шевченку таки відкрили. Ці та інші цікаві факти свого дослідження хлопець виклав у своєму інтерв’ю.
Ще одна учасниця конкурсу Олена Боліщук історію свого дослідження переповіла у формі твору-опису. Для роботи вона обрала пам’ятник Тарасу Шевченку у центрі Рівного. Як каже учениця, це місце вже стало своєрідним орієнтиром у місті. Адже більшість рівнян призначають зустрічі саме там.
Погоджується з юною дослідницею і скульптор пам’ятника Тарасові у Рівному Петро Подолець. Він зауважив, що місце для його встановлення було обране не випадково, адже Тарас Шевченко – це не садово-паркова постать, а, безсумнівно, історична велич, яка має займати центральне місце в нашому місті.
За словами учасників, працюючи над творами, вони й самі багато дізнались про, на перший погляд, звичайні пам’ятники. Організатори в свою чергу зазначають, що завдання творчого конкурсу, яке передбачало залучення учнів краю до історії та культури свого народу, виконане успішно. А всі роботи конкурсантів незабаром будуть надруковані у спеціальному виданні.
• Анатолій Андрієвський

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: