Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

Президент підписав указ про створення на Рівненщині природного парку "Пуща Радзівіла"

Президент України Володимир Зеленський підписав указ про створення національного природного парку «Пуща Радзівіла».

Так, указом Глави держави № 4/2022 природний парк «Пуща Радзівіла» створюється на території Сарненського району Рівненської області. До його складу включається 24 тис. га земель державної власності.

Парк перебуватиме у сфері управління Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України.

«Території національного природного парку є унікальними і розташовані в басейні річки Ствига. Його природні комплекси та об’єкти українського Полісся мають особливу природоохоронну, оздоровчу, історико-культурну, наукову та освітню цінність, що сприятиме розвитку туризму на Рівненщині. «Пуща Радзівіла» стала третім національним парком у Рівненській області та збільшила природно-заповідний фонд області на 1%. Новостворений парк долучиться до двох уже діючих національних природних парків в області – Дермансько-Острозького та Нобельського», - коментує голова ОДА Віталій Коваль.

Згідно з документом, Кабінет Міністрів має забезпечити затвердження у шестимісячний строк положення про новостворений парк.

Уряд також повинен до 2024 року вирішити питання щодо надання земель.

Деталі: "Пуща Радзивіла" стане третім національним парком у Рівненській області і збільшить природно-заповідний фонд області на 1%. Він приєднається до двох наявних національних природних парків в області – Дермансько-Острозького і Нобельського.

Територія парку містить типові та малопоширені для Українського Полісся природно-територіальні та ландшафтні комплекси, основою яких є водні та водно-болотяні об'єкти.

Рівненська ОДА


 

#природний парк  #указ 

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: