Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

Польські кардіологи приїдуть ще

Коли йдеться про польських лікарів, я одразу ж згадую директора клініки хвороб серця Мар’яна Зембалу, який навчав рівненських кардіологів, передаючи всі набуті знання. Більше того - він навіть виплачував їм стипендію, привозив у Рівненську міську лікарню ангіографи, аби уже наші медики могли використовувати набуті знання і рятувати життя людей. Навіть для потреб АТО він надавав допомогу. Тому не дивно, що учасникам науково-практичної конференції  «Сучасні методи лікування порушень ритму серця», в якій брали участь і польські лікарі, він прислав своє вітання.
А у конференц-залі готелю «Мир», де зібралися кардіологи, терапевти, лікарі суміжних спеціальностей не лише з Рівного та районів області, а й зі Львова, Тернополя, Хмельницького, Черкас, яблуку ніде було впасти: дізнатися про все нове у лікуванні аритмій загалом прибули ледь не півтори сотні учасників. Їм було настільки цікаво слухати своїх колег, що ніхто не зважав на регламент, головне – почути те нове, що допоможе у роботі. А  слухати було кого. Чого лише варта присутність професора  із польського Любліна Анджея Кутарського - всесвітньо відомого вченого, котрий значно удосконалив спосіб видалення зі серця електродів кардіостимулятора, не розрізаючи грудної клітки. Це значно зменшило кількість смертельних випадків.
 До речі, три роки тому він передав свої знання кардіохірургам із Національного інституту серцево-судинної хірургії ім. М. Амосова, і вони, використавши їх,  увійшли в десяток найефективніших у цих оперативних втручаннях у світі. Анджей Кутарський зробив доповідь про ускладнення електротерапії.
 А професор кардіолог із Жешува Себастіян Стец (про Себастьяна у Польщі кажуть, що у нього «мислить космос», бо має оригінальні погляди на медичні проблеми) повів мову про катетерні  методи лікування тахі­аритмій та брадикардій. Другу свою доповідь  він назвав «Від аритмічних симптомів до аритмічних синдромів». Із неї лікарі почерпнули чимало цікавих моментів, які, поза усяким сумнівом, їм допоможуть у повсякденній медичній практиці.
Київські кардіологи були вражені новими здобутками своїх польських колег, проте і їм було про що сказати. Так, завідувач відділу аритмій Національного інституту серцево-судинної хірургії ім. М Амосова Валерій Залевський розповів про методи лікування важких пацієнтів та імплантацію  пристроїв, які покращують  життя і виживання. Цікавими були й доповіді його колег Олексія  Парація та Ольги Распутняк. Перший ділився досвідом проведення малоінвазивних методів лікування аритмій з допомогою радіочастотних абляцій, а Ольга повідала про власну методику лікування серцевої недостатності у хворих з імплантованими пристроями.
Рівненські кардіологи Алла Матвійчук та Роман Кушнір розповіли про лікування хворих із кардіостимулятором та медикаментозне лікування  тахіаритмій.
– Сьогодні таке захворювання серця як аритмія, на жаль, значно поширилося й «помолодшало».  Воно нерідко призводить до інвалідності, та найстрашніше – до раптової смерті. І це найчастіше загрожує чоловікам, які переступили 40-річний рубіж, - зазначає завідуюча кардіологічним відділенням №3 Рівненської міської лікарні  Алла Василівна Матвійчук. - Саме тому ми вирішили організувати міжнародну конференцію з цієї проблеми, запросивши польських спеціалістів. Адже нові знання у такому важливому питанні як людське здоров’я  зайвими не бувають. Загалом наше відділення аритмології №3 Центральної рівненської міської лікарні тісно співпрацює з питань ускладнень електротерапії із нашими польськими гостями - членами Польського кардіологічного товариства. Адже ми у своєму відділенні проводимо імплантацію та подальший контроль штучних водіїв ритму серця у хворих з боадиаритмією. Маємо можливість і активно консультуємося в он-лайн режимі із провідними фахівцями інституту імені Амосова та фахівцями з Польщі вже понад 10 років. Наші лікарі  неодноразово проходили стажування в інституті Амосова та Сілезькому центрі хвороб серця в Забже, завжди беруть участь у науково-практичних конференціях.
Після цієї ж конференції кардіолог  зі Здолбунова Юрій Висоцький зазначив:  «Це була найкраща конференція з кардіології, яка проводилася в Рівному за останні десять років. Це не перебільшення – це факт. Такої ж думки й більшість колег, із якими мав спілкування».
Звісно, здобуті знання стануть у нагоді лікарям. А їх польські колеги, розмовляючи з головним лікарем Рівненської міської лікарні Євгеном Кучеруком, зазначили, що вражені такою жагою до знань лікування хворих на європейському рівні українських колег. Якщо постане потреба - вони приїдуть ще й у грудні. Більше того, коли вдасться привезти необхідну апаратуру - готові провести показову операцію.
• Сергій Щасливий

 

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: