Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

Подвійне свято

Участь у відкритті реконструйованого хірургічного відділення взяли голова обласної державної адміністрації Василь Берташ, голова обласної ради Юрій Кічатий, керівники району, місцевих підприємств та організацій, депутати обласної та районної рад.

Робилася хороша справа спільними зусиллями. Загалом на реконструкцію відділення спрямовано майже 700 тисяч гривень. Утім бюджетних коштів у цій сумі лише частина, решта – благодійна допомога. До важливої для громади справи долучилися місцеві підприємства, комунальні та приватні установи, банки, а також благодійний фонд “Любіть Україну” Данила Корилкевича.

Відтак вдалося осучаснити дев’ять палат, придбати функціональні ліжка, нові меблі, білизну, облаштувати санвузли з гарячою водою та ін. Окремої уваги варті операційні блоки, які теж облаштовано за найсучаснішими вимогами, а також забезпечення мед-установи новим обладнанням. Частину його вже придбано, а решту, як запевнив голова обласної державної адміністрації Василь Берташ, райлікарня одержить до кінця року. При цьому Здолбунівська ЦРЛ буде першою з-поміж аналогічних установ краю, адже там найоперативніше впоралися із завданням, яке на початку року губернатор поставив перед керівниками держадміністрацій Рівненщини. Мова про пріоритетну реконструкцію реанімаційних та операційних у кожній із ЦРЛ.

Обладнання буде закуплено за державні кошти централізованим способом. До речі, відчутні позитивні зрушення в цьому напрямі відбулися ще торік: у 2011-му мед-установи Рівненщини одержали сучасне обладнання на суму, що сягає 18 мільйонів гривень. Ще майже 17 мільйонів субвенції з держскарбниці спрямовано на закупівлю рентген-обладнання та УЗД-апаратів. Одна з тих рентгенівських діагностичних систем нині працює в Здолбунівській ЦРЛ.

Тим часом в області триває не лише ремонт та реконструкція відділень райлікарень, а й ФАПів і лікарських амбулаторій. Зусилля на це спрямовують і обласне керівництво, і районне, та, як і у випадку на Здолбунівщині, спонсори і громади. При цьому відбувається все планомірно та системно. Відповідна програма, що затверджена обласною радою, як розповів Юрій Кічатий, розрахована до 2015 року. Кошти на будівництво та ремонт закладів охорони здоров’я виділяються щороку під час затвердження головного кошторису краю, а також під час його коригування за підсумками перевиконання. При цьому важливим, наголосив Юрій Кічатий, є дотримання принципу співфінансування:

- Якщо районні бюджети виділяють частину коштів на будівельні роботи, то обласний фінансує закупівлю медичного обладнання. Цього року – це понад 2 млн. грн. Сьогодні ми відкрили перший заклад, який оновлено за таким бюджетним механізмом.  Це спільний внесок обласної та районної територіальних громад задля загальної мети – поліпшення сфери медичного обслуговування.

Василь Берташ та Юрій Кічатий зазначили, що влада області докладе максимальних зусиль для того, аби медичні послуги були доступними для наших краян і якісними. При цьому здолбунівчани почули щиру подяку за те, що найактивніше впоралися з важливою справою, показавши приклад згуртованості та небайдужості.

• Світлана Тубіна

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: