Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

Поділилися досвідом із харківянами...

   За ці дні гості відвідали  Костопільський, Березнівський та Острозький райони. Їм запропонували побувати на найбільш цікавих виробничих підприємствах краю, відвідати музеї, заклади торгівлі, книгозбірні, редакції місцевих ЗМІ, школи та вищі навчальні заклади області, а також деякі історичні пам’ятники архітектури.
Харків’яни залишилися задоволеними від триденного перебування в нашій області, і, як зауважив голова Зачепилівської районної ради Леонід Глянь, їхньому району є що перейняти від нас для майбутніх напрацювань. Зокрема він висловив захоплення потужністю таких промислових об’єктів нашої області як РАЕС, «Волинь-Цемент», «Рівнеазот», склозаводів та деревообробних комбінатів. Про Харківщину ж гості сказали, що їхня область теж має потужний науковий, промисловий та  аграрний сектори. Але якщо говорити саме про Зачепилівський район, то тут переважає сільське господарство, в основному рослинництво. Землі тут розпайовані і роздані в оренду, яка коштує 951 грн. за гектар на рік. Тож, ділиться Леонід Глянь, власники паїв таким чином мають непогану фінансову підтримку. Також в районі діє чотири молокопереробні пункти та невеличкий маслозавод. Це, кажуть делегати, перші кроки до кооперації на селі. Створення кооперативних об’єднань – це важлива тема  і для Рівненщини. І головною причиною повільного руху в цьому напрямі керівництво нашої області вбачає у відсутності ініціативності від населення, як це, зрештою, відбувається і на решті території України.
Також делегати мали можливість ознайомитися з роботою виконавчих апаратів районних рад, їх практикою роботи щодо управління майном, об’єктами спільної власності територіальних громад області, і насамкінець зустрілися з керівництвом області для обговорення перспектив розвитку місцевого самоврядування.

...І домовилися про співпрацю з румунами

Вчора відбулася зустріч рівненських бізнесменів та місцевої влади з представниками Румунсько-Української двосторонньої торгової палати, під час якої делегати шукали шляхи для пожвавлення бізнес-зв’язків між нашою областю та Румунією.

Як розповів під час ділової зустрічі заступник голови Рівненської ОДА Анатолій Юхименко, наша область веде активну торгівлю із понад 100 країнами світу. У то й же час з Румунією такі зв’язки набагато слабші, хоча для України і Рівненської області в тому числі партнерські відносини з нею, як з країною Євросоюзу, вкрай важливі.
Донині ж румунську сторону переважно цікавила деревина з нашої області та продукти деревообробної промисловості. Натомість ми звідти найчастіше завозимо скловироби.
А мета цієї зустрічі полягала в тому, щоб і Рівненщина, і Румунія представили свій бізнес-потенціал. Для цього на зустріч з румунською делегацією і прийшли представники рівненських підприємств із реалізації будівельних матеріалів, меблів, одягу, косметики, хімічної промисловості, скловиробники тощо.
У те, що торгівельні зв’язки нашої області з Румунією мають налагодитися, вірить і Перший секретар Посольства України в Румунії Андрій Гренюк. Однак, як він зазначив, наші товаровиробники повинні бути більш ініціативними, представляти свою продукцію на різноманітних виставках як в Україні, так і за кордоном.
Нині ж маємо вже й перший успіх на шляху пожвавлення співпраці – за результатами зустрічі – Рівненська торгово-промислова палата і Румунсько-Українська двостороння торгова палата підписали Угоду про співпрацю.
• Анна Легка

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: