"Платити треба", - сказали жителям Гощанщини в ОДА
Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

"Платити треба", - сказали жителям Гощанщини в ОДА

 

Мешканцям чотирьох сіл Гощанського району пропонують реструктуризувати борги за централізоване водопостачання та встановити лічильники. Це має вирішити питання із боргами за послуги, які накопичилася у людей за останні кілька років, повідомляє прес-служба ОДА.

 

Населені пункти належать до так званої «депресійної лійки», тобто території навколо свердловини, звідки постачають водний ресурс на «Рівнеоблводоканал». Сільські жителі повірили у популізм окремих політиків та не платили за воду. Вони стверджують, що через роботу підприємства порушена екологія на території, у результаті чого зникла вода у колодязях. При цьому вони користуються збудованим за державні кошти централізованим водопостачанням для власних потреб без будь-якого обліку. Люди вважають, що мають користуватися перевагами – не сплачувати за воду.

 

Компромісне вирішення цієї ситуації обговорили під час робочої зустрічі під керівництвом заступниці голови ОДА Людмили Шатковської за участі представників обласного департаменту ЖКГ, енергетики та енергоефективності, керівників Гощанської адміністрації та ради, підприємства «Рівнеоблводоканал», голів сільських рад та місцевих депутатів.

 

«Кожна людина, яка користується послугою, повинна за неї сплачувати. Тому борги необхідно погасити. Це можна зробити, реструктуризувавши їх», - зазначила Людмила Шатковська.

 

В свою чергу керівник «Рівнеоблводоканалу» Андрій Карауш розповів, що жителі сіл лише за 2019 рік заборгували підприємству понад 1,2 мільйона гривень:

«Кілька років люди користувалися послугою централізованого водопостачання безкоштовно, адже їм встановили так званий «нульовий тариф». Далі ситуація не може продовжуватися, адже підприємство стає збитковим. Та й люди не можуть оформити субсидії та пільги на комунальні послуги».

 

Варто відзначити, що аналогічна ситуація була й у 3-ох селах Здолбунівського району, які також входять до «депресивної лійки».  Втім спільно з місцевою владою її вдалося вирішити. У результаті населення справно сплачує за воду. Позиція у людей єдина – розвивати централізоване водопостачання, а й майбутньому створити систему водовідведення.

 

Саме тому заступниця голови ОДА доручила місцевій владі роз’яснити людям переваги централізованого водопостачання та необхідність сплати за нього, а профільним департаментам – розробити відповідні програми, які дозволять визначити екологічний стан території та встановити прилади обліку води для людей на території «депресивної лійки».

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: