Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

Під час візиту до Рівненської обласної лікарні Борис Тодуров високо оцінив медичний потенціал структурних підрозділів закладу

Українська кардіохірургія має славетну історію. Перші операції на серці Микола Амосов проводив вже у 50-ті роки ХХ ст. Сьогодні це міцна галузь із широкою мережею кардіохірургічних закладів по всій країні.

Проте смертність від серцево-судинної патології в Україні за останні роки досягла 66%. Невпинно зростає захворюваність на ішемічну хворобу серця: у 50 тис. осіб щороку розвивається гострий інфаркт міокарда, при цьому кожен третій пацієнт помирає. Такі дані, без сумніву, викликають тривогу і привертають увагу до якості надання медичної допомоги лікарями кардіологічного напряму. Його перспективною гілкою є кардіохірургія, що в останні роки почала активно розвиватися.

На сьогодні в Україні існує 24 кардіохірургічні центри, в яких виконують близько 20 тис. операцій на рік. При цьому лише 60% пацієнтів з тих, які нагально потребують оперативного втручання, отримують необхідну допомогу. Висока смертність від гострих коронарних подій віддзеркалює стан галузі. Ішемічна хвороба серця, складні порушення ритму, набуті та вроджені вади серця потребують хірургічного втручання.

Під час візиту до Рівненської обласної лікарні Борис Тодуров високо оцінив медичний потенціал структурних підрозділів КП РОКЛ, об’єм виконаної роботи за 2019-2020 роки, та висловив однозначно позитивну думку про можливість організації кардіохірургічної служби на базі РОКЛ.

Завдяки активній позиції адміністрації РОКЛ та УОЗ в співпраці з експертами Світового Банку, вагомі пункти в реалізації цього проекту вже виконані (закуповується високотехнологічна апаратура, кардіомонітори, дефібрилятори).

Перші практичні кроки, виконані колективом обласної лікарні, це перші програми тренінгу з експлуатації апарату штучного кровообігу HL-20, що проводяться цього тижня на базі відділення серцево-судинної хірургії під керівництвом сертифікованого медичного інженера для хірургів та перфузіологів.

Можна з упевненістю зазначити, що кардіохірургічний напрямок сучасної медичної практики відображає розвиток лікарської та наукової думки країни і визначає її інтеграцію у світову спільноту.

«Щоб дійти до мети, потрібно, перш за все, йти» 
О. Бальзак

За матеріалом Рівненської обласної клінічної лікарні

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: