Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

Переконати не вдалося

У рамках зустрічі були обговорені можливі ризики для України після розведення військ, відновлення трансляції українського мовлення, умови проведення виборів на окупованих територіях.
У «Діалозі про Україну» взяли участь місцеві депутати, представники громадськості, очільники органів місцевого самоврядування, волонтери та окремі добровольці.
Того ж дня, по обіді,  на позачерговій сесії облради депутати звернулися до Президента України щодо «формули Штайнмайєра». Щоправда, передувало цьому тривале засідання керівників фракцій у кабінеті голови облради, де текст звернення узгоджували в дещо нервовій обстановці. Кажуть, що в декого з депутатів не витримали нерви і кабінет голови вони покинули ще до завершення зустрічі. Втім, текст звернення підтримали 45 присутніх на сесії депутатів Рівненської обласної ради:
«Ми, депутати Рівненської обласної ради, заявляємо про те, що анонсований 1 жовтня 2019 року Президентом України Володимиром Зеленським
документ, підписаний учасниками тристоронньої контактної групи у Мінську, з реалізації так званої «формули Штайнмайєра» є неприпустимим для України.
Збройна агресія Російської Федерації розпочалася з неоголошених і прихованих вторгнень на територію України підрозділів збройних сил та інших силових відомств Російської Федерації, а також шляхом організації та підтримки терористичної діяльності, призвела до створення окупаційних адміністрацій в окремих районах Донецької та Луганської областей, в Автономній Республіці Крим та місті Севастополь.
Незважаючи на те, що тимчасова окупація Російською Федерацією частини територій України не створює для Російської Федерації жодних територіальних прав, а діяльність збройних формувань Російської Федерації та окупаційної адміністрації Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях суперечить нормам міжнародного права, Російська Федерація як держава-окупант завжди прагнула легітимізувати створені нею в окремих районах Донецької та Луганської областей незаконні органи влади.
Внаслідок реалізації так званої «формули Штайнмайєра» ми саме й отримаємо легітимізацію та тривале консервування терористичних окупаційних адміністрацій в окремих районах Донецької та Луганської областей через проведені вибори. Пізніше плануватиметься номінальне «повернення» вказаних територій до складу України. Враховуючи поведінку окупаційних військ та дії офіційного Кремля, немає жодних причин вважати, що відбудеться контроль над всією ділянкою українсько-російського кордону.
У подальшому проведення наступних виборів до українського парламенту остаточно закріпить присутність представників терористичних окупаційних адміністрацій у владі на національному рівні.
Все вищевказане стане можливим опісля імплементації нового законодавства про особливий статус та відповідних змін до Конституції.
У підсумку, разом із паралельним послабленням санкцій західного світу, це означатиме перемогу Росії і поразку України.
Ми, депутати Рівненської обласної ради, рішуче застерігаємо вище політичне керівництво України через реалізацію так званої «формули Штайн­майєра» розміняти перспективи Української державності на примарний мир ціною приниження з боку колишньої метрополії, що у підсумку знову зробить Україну частиною Росії.
Закликаємо усі патріотичні сили, представлені у Верховній Раді України, залучити широку громадськість для розробки нової редакції закону України про особливий статус Донбасу.
Вважаємо, що вибори на Донбасі можливі лише після виведення російських військ, роззброєння бойовиків, відновлення контролю України над українсько-російським кордоном, введення тимчасової адміністрації, відновлення судоустрою України та законодавства України, покарання терористів».
• Роман Вістенко
Фото – прес-служби обласної ради

 

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: