Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

Перебуваючи на Рівненщині Міністр охорони здоров’я заявив що механізм закупівлі ліків буде змінено

Під час відвідин Рівненської обласної дитячої лікарні Міністр охорони Міністр охорони здоров’я Максим Степанов поспілкувався із лікарями, батьками пацієнтів, представниками благодійних організацій та ЗМІ.

Нагальним для більшості присутніх було питання щодо вирішення ситуації із закупівлею ліків, адже, зокрема, у Рівненській обласній дитячій лікарні склалася проблема щодо забезпечення медикаментами, які є на залишках максимум на один місяць.

«Мене обурило, що у нас в країні виникла така ситуація. Я більш, чим впевнений, що Україна забезпечена лікарськими засобами. Тому доручаю своєму заступнику Шаталовій Світлані Миколаївні удосконалити механізм по перерозподілу», - відзначив Максим Степанов.

Разом з головою ОДА Віталієм Ковалем напрацювали механізм, зокрема зміни стосуватимуться термінів та алгоритму комунікації головних лікарів, профільних департаментів та МОЗу. Це пришвидшить вирішення питання із перерозподілом ліків.

«Вчора під час приїзду Президента піднімалось питання ліків для онкохворих дітей. Вже сьогодні це питання вирішилося. На наступному тижні медикаменти надійдуть в Рівненську обласну дитячу лікарню. Наразі ліками заклад забезпечений. Також домовилися з Міністром про створення комісії, аби розібратися у причині затримки ліків. Робимо все для того, аби ситуація не повторялася», - прокоментував Віталій Коваль.

Також, на думку Міністра, складність й у тому, що потрібно створити відповідні реєстри пацієнтів, які до сьогодні відсутні. Цього ніхто не робив. Наразі Міністерство охорони здоров'я веде підготовку до впровадження реєстрів пацієнтів різних нозологій.

Також Максим Степанов  ознайомився із роботою обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф.

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: