Пасічники просять Коваля врятувати бджіл
Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

Пасічники просять Коваля врятувати бджіл

На пасіці у селі Велика Омеляна Рівненського району днями загинули бджоли. Про це написав на своїй сторінці у Facebook Сергій Семенчук – пасічник, у котрого вони загинули.

Він зазначив, що біда сталася внаслідок обробки полів отрутохімікатами однією із агрофірм.
За словами місцевих мешканців, загибель бджіл зафіксована й у двох сусідніх районах. Також селяни додають, що внаслідок обробки полів гинуть не лише бджоли, а й дерева та інші культури. Схожа ситуація спостерігається майже в кожному районі нашої області.
Отруєння бджіл може відбуватися внаслідок порушення технології внесення засобів захисту рослин сільгоспвиробниками. Поля здебільшого обробляють препаратом Борей® Нео*, який є високотоксичним для бджіл, а дія препарату є активною упродовж двох тижнів. Прикордонно-захисна зона для бджіл має бути не меншою 4-5 кілометрів, а обмеження льоту бджіл – не менше 4-6 діб.
– Моя пасіка знаходиться в с. Радиславівка на території Новоукраїнської сільської ради, що в Рівненському районі. Унаслідок обробітку хімікатами посівів ріпаку, який за наявною в мене інформацією проводила Західна виробнича компанія, на пасіці постраждало 35 бджолосімей. Зачинити вулики на 6 діб неможливо, оскільки божі комахи просто задихнуться у вуликах, – каже Андрій Тимо­щук, голова Спілки пасічників Рівненщини. За його словами, хоча агрохолдинги і повідомляють сільські ради про те, що вноситимуть у грунт інсектициди, роблять це вони так, як їм заманеться. Замість того, щоб виконувати цю роботу вночі, хімію вносять вдень, а щойно пасічники до них звертаються, як мовиться, по гарячих слідах, знизують плечима – мовляв, ми ж повідомляли сільську раду.
Громадська організація «Спілка пасічників Рівненщини» звернулася до голови ОДА Віталія Коваля з приводу масової загибелі (отруєння) бджіл, яке відбувається з 8 квітня і до цього часу. Найбільш постраждалими районами вважають Рівненський, Корецький, Гощанський та Острозький. Пасічники просять голову ОДА створити відповідну комісію для з’ясування обставин скоєного і надати публічну інформацію про орендаря полів, якими отрутохімікатами обробляються посіви, чи дотримуються при цьому відповідні норми і вимоги проведення агрозаходу та хто буде відшкодовувати бджолярам завдані збитки.
• Роман Вістенко

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: