Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

Парад новорічних новосіль

У Зарічному – будова року

Сучасний спортивний комплекс відкрито минулої п’ятниці у найвіддаленішому райцентрі Рівненщини. Для громади Зарічненщини – це  не просто цінний  подарунок, на який вона очікувала майже 20 років, а й запорука здоров’я  і гармонійного розвитку дітей, надія на спортивні звершення юних краян та  абсолютно якісно новий рівень дозвіллєвого та спортивного життя району. Те ж, наскільки талановиті юні зарічненці та який у них  величезний спортивний і творчий  потенціал, почесні гості зі всієї області побачили під час святкового дійства, яким з нагоди урочистого відкриття комплексу  подивували їх місцеві діти.

Вочевидь, у те, що це вистраждане будівництво колись буде завершене, з-поміж місцевих людей мало хто йняв віри. Розпочато зведення на цьому місці школи та спортивного комплексу ще на початку дев’яностих, проте через брак коштів зупинилося, і  все поступово почало перетворюватися на руїни. Реанімувати їх частину і звести школу ( тепер – Зарічненський навчально-виховний комплекс) вдалося у 2008 році, проте будівля, де мав бути спортзал, так і залишилася довгобудом. Тим часом уроки фізичної  культури доводилося проводити у шкільному коридорі, пристосованій класній кімнаті чи на вулиці.  
Та у 2012, на подив місцевим людям, на вистражданому об’єкті нарешті з’явилися будівельники, адже на зведення  спортивного комплексу для поліських дітей було виділено кошти з держбюджету – мова про п’ять мільйонів гривень. Минулорічні ж  асигнування склали майже 12 мільйонів гривень. Аби освоїти їх, робота в останні місяці 2013-го  на найбільшій будові Зарічненщини просто кипіла і перебувала під пильним контролем керівництва області та району.  Відповідальним за здачу об’єкта в експлуатацію доводилося ледве що не днювати й ночувати там. Зате результат порадував усіх!
 Загальна площа будови, що зведена за найсучаснішими технологіями і стандартами, сягає 1600 квадратних метрів.   До послуг учнів НВК та молоді краю  -  простора спортивна зала, що є найбільшою в районі, легкоатлетичний манеж, роздягальні та душові кабіни. Облаштовані й глядацькі трибуни, що дасть можливість  не лише займатися спортом, а й проводити змагання районного та обласного рівнів. Та й це ще не все  - у спортивному комплексі є ще й менша зала, де молодь займатиметься боротьбою, гімнастикою, тенісом та тренуватиметься на тренажерах. А для повного, так би мовити, комплекту облаштовано ще й  актову залу та кімнати для гурткової роботи. Одне слово, для усебічного гармонійного розвитку дітей громада району тепер має справді сучасні умови.
- Я переконаний, що мине зовсім небагато часу і ми побачимо, що тут виховають спортсменів, котрі не лише район та область, а й Україну прославлять на спортивній арені, - зазначив голова облдержадміністрації Василь Берташ. Натомість діти подякували керівнику  області за такий важливий новорічний подарунок, адже  донині вони не мали бази для повноцінних занять і лише мріяли про умови, які мають їхні однолітки.
Тим часом, за словами Василя Берташа,  відкриття спортивного комплексу  в Зарічному  - це лише одне  з перших у низці новорічних новосіль. На початку 2014 радість матимуть громади ще багатьох сіл та містечок краю, де також  зведено важливі соціальні об’єкти – дитячі садочки, школи, культурно-дозвіллєві комплекси.
Розбудова соціальної інфраструктури, наголосив губернатор, буде пріоритетом для влади усіх рівнів і надалі.
• Світлана Тубіна

 

Повноцінний дошкільний заклад отримала малеча села Князівка, що в Березнівському районі

Подія стала справжнім святом для всього села і зібрала до оновленого приміщення чи не всіх його жителів. Голови Березнівської райдержадміністрації та райради Ігор Мельник та Віталій Лашта, начальник управління освіти та науки облдержадміністрації Григорій Таргонський відкрили новий дитячий садочок на 50 місць у с. Князівка Березнівського району. З нового року тут навчатимуться  дві дошкільні групи діток. Дотепер дошкільнята відвідували лише групу з короткотерміновим перебуванням дітей. Історичною подією для Князівки назвав керівник району відкриття дитячого садочка.
- Це яскравий приклад тісної співпраці громади і влади.  Впевнений, що нинішні вихованці дитсадка, а в майбутньому молоді князівчани, стануть справжніми патріотами України і свого села, - наголосив у вітальному слові голова Березнівської райдержадміністрації Ігор мельник. Він побажав усім здоров’я і злагоди, а також нагородив почесними грамотами активних мешканців села, які власними коштами і працею допомагали у реконструкції даного садочка.
Раніше на місці садочка був місцевий клуб, згодом — бібліотека. Лише у вересні цього року мешканці села усім гуртом реконструювали будівлю та облаштували її для діток. Гроші на матеріали виділили з районного та сільського бюджетів. Допомагати будівельникам зголосились самі батьки малечі. Спільна справа на благо села згуртувала людей, отож будівельні роботи, можна сказати, здійснювали усім селом.
Усього на дитячий заклад було виділено понад 800 тисяч гривень. За ці кошти вдалось повністю замінити підлогу та стіни, придбати дитячі меблі та іграшки. Григорій Таргонський каже, що хоч у селі тепер замість однієї короткотривалої групи для малят буде цілий заклад,  його на усіх охочих не вистачить. Щороку в селі народжується понад сто дітей. Вирішити проблему вдасться лише завдяки розширенню існуючих груп та добудові нових корпусів. Втім, ці плани хочуть реалізувати вже наступного року.
З вітальним словом до присутніх також звернулися сільський голова Надія Ковбар, директор школи Валерій Кулай та інші князівчани. Потім відбулися оглядини приміщення. Учасники урочистого відкриття переконалися, що діткам та вихователям тут таки справді буде комфортно: затишні спальні, барвисті ігрові кімнати, нав­чальні кабінети, комплекти нових меблів. Отож уже з дня на день заклад наповниться дитячими голосами.
• Василь Бурченя

 

Під ялинку – дитсадок


Справжній новорічний подарунок отримали діти та батьки села Розваж, що в Острозькому районі. Після реконструкції там відкрили дошкільний навчальний заклад.

Раніше нижній поверх приміщення був в аварійному стані, тож його не використовували. Тим часом у дитсадку діяла всього одна група для дошкільнят. Тепер заклад відремонтували і розширили. Віднині тут працює три групи, які  відвідуватиме 60 дітей. Такої кількості місць у дитсадку для Розважа достатньо, підсумував голова Острозької райдержадміністрації Василь Дума. Реконструкція приміщення обійшлась у понад 800 тисяч гривень, які виділили з районного та сільського бюджетів.
На відкриття закладу завітав і перший заступник голови облдержадміністрації Анатолій Юхименко. «Цей дитсадок є подарунком і для дітей, і для батьків. Адже малеча зможе рости і розвиватись у колективі однолітків. А батьки відтепер  спокійно йтимуть на роботу і не хвилюватимуться за свою дитину», – зазначив Анатолій Юхименко. Малята також отримали нові іграшки та солодощі від обласного та районного керівництва. Тим часом вихованці віддячили усім гостям міні-концертом та янголами-оберегами, які виготовили власноруч.
• Оксана Жужельська


Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: