Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

Палає горно кузні кадрів

З цієї нагоди у центрі і відбулися урочистості, в яких взяли участь голова облдержадміністрації Василь Берташ, заступник голови обласної ради Олександр Чуприна, заступник директора Державного центру зайнятості Наталія Зінкевич, директор обласного центру зайнятості Іван Ткачук, керівники служб зайнятості сусідніх областей, роботодавці і соціальні партнери. Радість ювілею з учасниками заходу розділили й колеги-ветерани, зокрема, Георгій Мучинський, Едуард Шубін, Ольга Смирнова, Тамара Хоменко, які працювали у пору становлення служби зайнятості області та організації професійного навчання безробітних.

Започаткувавши свою історію двадцять років тому, коли в Україні було лише три центри професійно-технічної освіти – у Криму, Сумах та Рівному, – цей заклад продовжує успішно здійснювати професійну підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації людей різних вікових категорій, що втратили роботу, або тих, чия професія перестала бути актуальною на ринку праці. Якщо у 1992 році тут здобули нову професію 569 безробітних, то у 2011-му навчання пройшли 7056 слухачів, отримавши свідоцтво державного зразка.
– Загалом же, з моменту набуття статусу навчального центру профтехосвіти у 1997 році, його послугами скористалися 50 тисяч громадян із числа безробітних, – зазначив директор обласного центру зайнятості Іван Ткачук. – За цією загальною цифрою ми бачимо конкретних людей, які, здобувши нову професію чи підвищивши кваліфікацію, змогли реалізувати себе в нових умовах ринкової економіки. Нині пріоритетним напрямом роботи центру є підготовка фахівців з практично необмеженого переліку професій на замовлення роботодавця.
Навчання у Рівненському ЦПТО проводиться із урахуванням вимог ринку праці та перспектив розвитку регіону за професіями деревообробної, металообробної та будівельної галузей, сфери побутового обслуговування і торгівлі, сільського господарства, автомобільного транспорту, туризму, готельного господарства та ресторанної справи. А якість підготовки слухачів забезпечують високий рівень викладання та сучасна матеріально-технічна база. Тридцять навчальних кабінетів, тринадцять лабораторій, двадцять вісім майстерень центру обладнані найсучаснішою технікою. Для навчання використовується новітнє обладнання (комп’ютерний автотренажер, сучасні токарні, фрезерні та деревообробні верстати всесвітньо відомих фірм, швейні машинки з програмним забезпеченням, мультимедійні комплекси), застосовуються інтерактивні технології. Такою базою може похвалитися далеко не кожний професійно-технічний чи вищий навчальний заклад. Словом, вся робота центру підпорядкована головній меті: дати людині такі знання і практичні навики, аби вона гарантовано змогла працевлаштуватися.
Високо оцінив роботу ЦПТО ДСЗ голова облдержадміністрації Василь Берташ:
– Сьогодні колектив центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості робить дуже важливу справу, в якої є великі перспективи. Адже пріоритетний напрям розвитку регіону – інвестиційний. А інвестиції – це, в першу чергу, нові робочі місця у різних галузях економіки, які повинні заповнити кваліфіковані працівники. Тому підготовка професійних кадрів і надалі буде залишатися актуальною.
Стратегія розвитку регіону та нові технології зумовлюють подальше вдосконалення діяльності навчального центру. Зокрема, до кінця нинішнього року тут планують відкрити ресурсний центр з інформаційно-комунікаційних технологій, де безробітні зможуть освоїти професії ІТ-сфери та підвищити кваліфікацію за цим напрямом (комп’ютерна графіка та веб-дизайн, практична поліграфія та дизайн, тривимірне комп’ютерне моделювання, основи системного адміністрування локальної комп’ютерної мережі та ін.). З метою наближення освітніх послуг до місць проживання потенційних слухачів впроваджуються елементи дистанційної форми навчання. Ведеться робота зі створення освітнього порталу, де зареєстровані користувачі зможуть скористатися електронною бібліотекою, взяти участь в онлайн-лекції. Для роботи підготовлені мобільні класи, за допомогою яких безробітні у будь-якому районі зможуть вивчати, скажімо, комп’ютерні дисципліни, не залишаючи домівок надовго.
Прийняття нового Закону України «Про зайнятість населення», який вступає в дію 1 січня 2013 року, ставить нові вимоги і перед колективом центру професійно-технічної освіти. Тепер до його функцій входитиме підтвердження підтвердження результатів неформального навчання для подальшого професійного росту, навчання безробітних віком після 45 років для роботи у пріоритетних галузях економіки за ваучерною системою, організація навчання за укрупненими інтегрованими професіями та ін. Досвід, набутий за два десятиліття, дає підстави стверджувати, що і в нових умовах рівненська школа робітничих кадрів збереже лідируючі позиції.
• Микола Колодяжний

Довідково: У березні 1992 року відповідно до Закону України “Про зайнятість населення” був створений обласний учбовий центр, який організовував навчання безробітних за договорами з навчальними закладами. Невелику власну навчальну базу, яка включала класи вишивальниць, в’язальниць, кравців, касирів та секретар-друкарок, створено у 1994 році. З 1997 року розпочав діяльність Рівненський навчальний центр, який через десять років перейменовано у Центр професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості. Тоді навчання безробітних проводили за 23 професіями.
  У 2007 році відкрито нове приміщення навчального центру, в якому об’єднали всі навчальні підрозділи. Зараз професійна підготовка та перепідготовка проводиться за 51 робітничою професією, а підвищення кваліфікації – за майже 200 напрямами. Навчання безробітних здійснюється у Рівному та навчальних відділеннях центру у Гощі, Сарнах, Костополі, Млинові та с. Олександрія Рівненського району.

 

Коментарі:

Наталія Зінкевич, заступник директора Державного центру зайнятості:


– Рівненський центр професійно-технічної освіти – це сучасний конкурентоспроможний навчальний заклад, який є лідером у системі державної служби зайнятості. Більше того – його з повним правом можна назвати міжрегіональним навчальним центром,  адже тільки цього року тут здобули нову професію майже 1500 безробітних з інших регіонів України. І тільки цей факт говорить багато про що. А взагалі у центрі проходили навчання слухачі з 16 областей держави. Високий рівень викладання, сучасна навчально-матеріальна база та прогресивні методики навчання є вагомою підставою для того, що Рівненський ЦПТО стане виконавцем державного замовлення з підготовки фахівців для пріоритетних галузей економіки за ваучерною системою, яку передбачає новий Закон України “Про зайнятість населення”.

Олександр Чуприна, заступник голови обласної ради:

– Потрібно максимально поєднати зацікавленість роботодавця у кваліфікованих працівниках, безробітного – в отриманні бажаної професії з можливостями навчального центру, які, як показує практика останніх років, досить широкі. Головне – якість підготовки фахівців для різних галузей економіки. Бо вартісне навчання повинне давати стовідсотковий результат для працевлаштування.
Треба піднімати престиж робітничих професій, бо саме вони найбільш витребувані сьогодні на ринку праці.

Інна Василакі, приватний підприємець, роботодавець:

– Вже рік співпрацюю з навчально-виробничим комплексом навчального центру служби зайнятості, який готує фахівців готельного господарства, ресторанної справи та туристичної сфери, і не втомлююся розповідати своїм друзям і колегам по бізнесу про цей заклад. Сам він створений з натхненням, у ньому витає дух творчості, викладацький склад – професійний.
Приємно працювати зі слухачами, які проходять у нас практику. Звісно, вони ще не майстри своєї справи – для цього потрібен певний час, - але це вже професійні кадри, які нам сьогодні потрібні.

Станіслав Трофімов, слухач навчального центру:

– Свого часу закінчив навчальний заклад і здобув спеціальність менеджера. Не склалося. Півроку перебував на обліку у центрі зайнятості, а потім, за пропозицією спеціалістів центру, вирішив вчитися на коваля. Тепер, можу сказати з упевненістю, маю професію до душі. Хочу відзначити, що викладання у навчальному центрі – професійне, а не в “закоптілому сараї”, з яким у більшості асоціюється робоче місце коваля. Практику проходив на приватному підприємстві, там же буду працювати і після закінчення навчання.

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: