Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

Ознайомились практично, підкувались юридично

Як сільраді, її виконкому ефективніше співпрацювати з підприємствами, установами,  поліпшувати благоустрій, наводити  зразковий правопорядок на підвідомчій території – ці та інші актуальні питання роботи органів самоврядування обговорювались на традиційному заході районної влади 20 квітня.
Його учасники -  а це сільські голови - члени координаційно-консультативної ради, голови райради Степан Гречич та РДА  Геннадій Владичук, - ознайомились з роботою місцевих  установ. Відтак практичну частину започаткували з сільради, де колег гостинно зустрів Тучинський сільський голова Володимир Кирильчук. Він розповів  про діяльність виконкому, про село з півтисячолітньою історією, яке було до 1959 року  райцентром і разом із сусідніми Полівцями має 1080 дворів з 2,5 тисячами жителів. У чистоті та порядку утримується адміністративно-територіальний центр з медичними та освітянськими закладами, приватними підприємствами, дослідним господарством тощо. Також у Тучині є дві церкви, молитовний будинок, 9 магазинів, філія  Ощадбанку, два кладовища. Проблемним є охоплення всіх малюків дошкільною освітою. В дитсадочку виховується 60 дітей, а на черзі - вдвічі більше. На прохання сільської влади сприяють розширенню садочка на районному та обласному рівнях. Як інформував Степан Гречич, під дошкільний заклад планується передати чимале приміщення колишнього універсаму, а про дозвіл на це у відповідному міністерстві в Києві наполегливо добивається  перший заступник голови облдержадміністрації Анатолій Юхименко.
Учасники заходу ознайомились з функціонуванням геріатричного пансіонату,  яким керує депутат райради Олександр Демчук. Під цей заклад перепрофілювали колишні поліклініку та будівлі військової частини, створили хороші умови проживання та побуту. Сьогодні в корпусах живуть 110 підо­пічних з нашої та інших областей, багато з них - лежачі. Левову частку харчування  пацієнтів забезпечує підсобне господарство на півсотні гектарів землі, фермою на сто свиней та двадцять голів ВРХ.  Виконком сільради всіляко сприяє роботі закладу для обділених долею самотніх людей.
Неподалік розташована амбулаторія загальної  практики сімейної медицини, яку теж відвідали члени координаційно-консультативної ради. Про медичне обслуговування жителів Тучина та навколишніх сіл – загалом населення з 7,5 тис. чоловік -  їм розповів головний лікар Валерій Штурхецький. В амбулаторії діє денний стаціонар на 20 ліжок, є відділення швидкої допомоги, працюють сім лікарів. Завдяки сприянню влади, особисто депутата облради Анатолія Юхименка, тут нещодавно отримали сучасний кардіограф, що якісно підвищило рівень лікування та профілактики хвороб. З освітянських закладів, яких на території Тучинської сільради є три, сільські  голови  та керівники району відвідали школу–інтернат. Її директор Тамара Мичак показала класи, кабінети, де займаються понад півтори сотні школярів, розповіла про унікальні методики навчання в інтернаті, обладнаному сучасним комп’ютерним класом, мультимедійними засобами тощо. Вона з вдячністю згадала добрим словом благодійників їх закладу, серед яких компанії «АМАКО», «Реноме», банк «Аваль», група студентів РДГУ, очолювана викладачем Аллою Матчук.  У будинку культури члени координаційно-консультативної ради  ознайомилися із реалізацією проекту високоефективної опалювальної системи з застосуванням енергозберігаючих технологій.
Пленарна частина засідання координаційно-консультативної ради відбулась в актовій залі сільради. Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять померлого напередодні  колишнього голови Гощанського райвиконкому Ростислава Гаєвського. У зібранні взяли участь депутати обласної ради Микола Зінчук та Петро Головайчук, а також група викладачів Міжнародного економіко-гуманітарного університету - фахівців з правових питань - на чолі з деканом юридичного факультету доцентом Валерієм Цимбалюком, який родом із Гощанського району. Валерій Іванович водночас є одним з керівників Українського реєстрового козацтва. Він оголосив указ про присвоєння звання полковника козацтва голові РДА Геннадію Владичуку, а також  вручив керівнику району відповідне посвідчення.
Затим розпочали розгляд в юридичному аспекті складних земельних питань, з якими найчастіше стикаються сільські голови. Викладачі МЕГУ презентували спеціально до засідання збірник інформаційних правових матеріалів з рекомендаціями щодо їх використання. Механізм вилучення ділянок для суспільних потреб (зокрема, під кладовище) висвітлив директор ДП «Рівненський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою» Віталій Люшин.
Про реалізацію правових основ у діяльності адміністративних комісій розповів старший викладач МЕГУ Валентин Самороков, а про практичні аспекти роботи цих комісій – його колега Євгенія Фурманчук. Боротьба з тими, хто викидає сміття де попало і свідомо погіршує екологію, давно  хвилює очільників сільських громад. Як ефективно протистояти цьому злу в різних ситуаціях цікавився у юристів не один присутній в залі. Живий інтерес на зібранні викликали й інші питання, що стосувалися оприлюднення актів органів місцевого самоврядування, укладення договорів оренди нерухомості, порядку відчуження комунального майна, які грунтовно роз’яснювали викладачі-юристи  Андрій  Матвійчук, Леонід Савченко, Ігор Рижук.
• Анатолій Кардаш

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: