Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

Оприлюднили результати аналізу повітря у Клевані: рівень забруднювальних речовин перевищено

Такі дані надали у Рівненському обласному лабораторному центрі. 25 жовтня 2019 року з 20-30 по 23-20 год на прохання керівництва Клеванської ОТГ та за скаргами мешканців громади працівники обласного лабораторного центру провели дослідження атмосферного повітря у Клевані.

Нагадаємо, перевірку повітря ініціювали після інциденту на фабриці Колор С.І.М., де прогримів вибух, після чого почалась пожежа

За результатами випробувань мало місце перевищення максимально разових гранично допустимих концентрацій (ГДК) окремих забруднювальних речовин у повітрі, а саме:

–  по вул. Центральній, 30 за вмістом толуолу – у 2 рази;

–  по вул. Заводській, 18 за вмістом толуолу – у 2,25 раза та ксилолу – в 2,35 раза;

–  по вул.Залізничній, 4 за вмістом формальдегіду – в 1,14 раза;

–  по вул. Вишневій, 75 за вмістом толуолу – в 1,92 раза та ксилолу – в 1,4 раза;

–  по вул. 1 Травня, 6 за вмістом толуолу – в 1,95 раза та формальдегіду – в 1,1 раза.

Перевищення вмісту ароматичних вуглеводнів в атмосферному повітрі вже неодноразово фіксувались при проведенні досліджень у селищі у поточному році.

Вимірювання проводились не за середньодобовими ГДК, які передбачені для запобігання канцерогенної, мутагенної та іншої прямої чи побічної дії на людину в умовах тривалого (цілодобового) вдихання речовини, а за максимально разовими ГДК, які встановлюють з метою запобігання рефлекторним реакціям у людини через подразнення рецепторів органів дихання (сприйняття неприємних запахів, чхання, алергічні явища, зміна біоелектричної активності головного мозку, світової чутливості очей тощо) та застосовують для оцінки впливу на здоров’я за умови інтенсивної короткочасної дії атмосферних забруднень (до 20 хвилин). Проте, за інформацією мешканців смт Клевань, такий вплив трапляється декілька разів на тиждень впродовж багатьох годин.

Про загрозу для здоров'я жителів селища інформовані органи місцевого самоврядування, територіальний орган Держпродспоживслужби, обласна державна адміністрація.

 

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: