Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

Оновлений перинатальний відкриють напередодні Нового року

А все тому, що у районних пологових відділеннях просто немає можливостей  лікувати вагітних жінок із патологіями  та виходжувати недоношених немовлят. Хоча варто наголосити, що  майбутні мами отримують  кваліфіковану медичну допомогу і за місцем проживання.

У цьому переконалися, відвідавши акушерсько-гінекологічне відділення Рівненської  ЦРЛ у селищі Клевань. Із початку року  тут вже з’явилося на світ майже 700 малят, що на 200 більше ніж у минулому році на цей час. Народжувати сюди їдуть як із Рівненського району, так і з сусідньої Волинської області та з Рівного, розповідає завідувачка відділенням Лідія Звенигородська. У віддділенні створені всі умови для породіль. Усі 15 палат, що тут діють,  - одномісні.  Функціонує чотири пологові зали, з них - два індивідуальні та два сімейні. Є блок інтенсивної терапії для новонароджених. Але найголовніше, що цінують майбутні мами, – це дбайливе  ставлення до них всього медперсоналу відділення.

Нині в районі можна відмітити незначне збільшення передчасних пологів у терміні до 34 тижнів, - зазначає Лідія Звенигородська. - Ми ж не маємо умов для виходжування саме таких діток. А тому з нетерпінням чекаємо відкриття  реконструйованого перинатального центру, адже в середньому 20 відсотків  породіль  ми направляємо народжувати саме туди.

 У рамках національного проекту «Нове життя – нова якість охорони материнства та дитинства» перинатальні центри планують відкрити у всіх областях України, адже такі заклади сприятимуть насамперед зменшенню малюкової та материнської смертності. І хоч на Рівнещині ці показники - одні з найнижчих  в державі, є сподівання, що з відкриттям оновленого центру ця цифра зменшуватиметься й надалі. 

• Ольга Дем’янчук

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: