Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

Оксані пощастило

 

Україна оплатила нашій землячці дороговартісну операцію з трансплантації за кордоном

Майже два роки тому ми розповідали про тоді ще 28-річну мешканку селища Тучин, що в Гощанському районі, яка потребувала негайної трансплантації нирки, а перед нею Оксані Поліщук мали зробити ще й операцію із заміни тазостегнового суглоба. Днями у «Фейсбуці» Оксана поділилася радісною новиною про те, що їй таки зробили пересадку нирки у Мінську (Білорусь).

Нагадаємо, останні 17 років дівчині доводилося буквально боротися за життя. Адже ще у 13 років вона захворіла на гостру ниркову недостатність, у результаті чого спочатку відмовила одна нирка, а потім і друга. А вже починаючи з 17 років і аж до недавнього часу Оксані доводилося проходити виснажливі сеанси гемодіалізу, які проте підтримували її життя.

Свого часу дівчині вже робили операцію з пересадки донорської нирки, тоді донором стала мама. Але через два роки її організм відторгнув донорський орган. На жаль, у медицині таке буває, і цьому аж ніяк не можна зарадити. Й Оксані довелося знову повернутися до гемодіалізу. Через побічний вплив цієї медичної процедури упродовж багатьох років почали руйнуватися суглоби, розвинувся некроз тазостегнового суглоба, стало тяжко й боляче ходити. Відтак постало питання щодо операції із його заміни. Оскільки Оксана - пацієнт доволі незвичний, то робили операцію в Інституті серця. Про історію страждань і боротьби за життя Оксани Поліщук більшість людей вперше дізналися з повідомлення у Фейсбуці уродженця Гощанського району, а нині в.о. начальника Рівненської митниці Івана Іванова. Тоді він запропонував українцям поділитися всього лише однією гривнею і цим врятувати життя дівчини.

Операція із заміни суглоба в Оксани пройшла успішно. А далі на неї чекала ще одна надважлива операція за межами України - з пересадки донорської нирки, яка коштувала фантастичні кошти. На жаль, через постійні політичні чвари і відсутність здорового глузду в парламенті та всеосяжний популізм, в Україні робити такі операції заборонено. Верховна Рада таки прийняла закон про трансплантацію і дозволила виконувати такі операції з першого січня цього року, але Міністерство охорони здоров’я не напрацювало механізм виконання закону. І лише зовсім нещодавно - 26 лютого Комітет Верховної Ради України з питань охорони здоров’я під час засідання прийняв рішення рекомендувати Парламенту проголосувати за основу і в цілому проект закону № 9461-д «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо застосування трансплантації анатомічних матеріалів людині» і дозволити лікарям в Україні виконувати операції з трансплантації людських органів. Оксані пощастило більше, ніж багатьом її співвітчизникам, які так і не дочекалися на транспоантації за кордоном. Держава таки оплатила операцію, донорську нирку, і в черзі на неї дівчина простояла не більше чотирьох місяців.

- Зателефонували з Мінська і сказали, що є донорська нирка для мене, і я маю прибути до них за лічені години. На допомогу прийшов Іван Іванов, який дав своє авто, водія, я дуже вдячна цій людині, він наче мій ангел-охоронець,- каже Оксана. Дівчина по телефону розповіла, що вже почуває себе більш-менш добре, хоча ще трохи відчуває слабкість. Головне, що пересаджена у Мінську нирка працює, і їй більше не потрібно буде ходити на жахливі сеанси гемодіалізу.

- Операцію мені зробили 26 січня, але ще майже 40 днів я там лікувалася, бо нирка запрацювала не одразу. Витрати на операцію і донорську нирку оплатила Україна, лікування я мала оплачувати сама, але білоруси за це коштів не взяли, за що я їм щиро вдячна, бо сума за лікування була ще більшою, ніж за трансплантацію.

Нині Оксана упродовж певного часу змушена приймати дороговартісні препарати – для того, щоб організм не відторгнув пересаджений орган. Ще рано говорити про те, як швидко дівчина зможе повернутися до повноцінного життя, однак каже: щойно поправиться, обов’язково займеться вишиванням. Бо це те заняття, до якого найбільше лежить її душа.

Два роки тому ми анітрохи не сумнівалися, що Оксана успішно подолає всі випробування долі й неодмінно житиме. Добре, що так воно і сталося!

Василь Бурченя

 

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: