Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

Окрім лісу посадили ще й молодий сад

Всеукраїнську екологічну  акцію «Озеленення планети», оголошену Державним агентством лісових ресурсів України, підтримали і зарічненські лісівники. Тож у тому, що протягом 24 годин в Україні було висаджено мільйон дерев, є і їхня вагома заслуга.

Найбільші об’єми - у лісівників із Вичівського лісництва

   На цьогорічну весняну лісокультурну кампанію на це лісництво випала найбільша відповідальність: їм потрібно було  висадити 60 гектарів нового лісу із майже 200 га запланованих у ДП «Зарічненський лісгосп».

- Приємно, що сьогодні ми завершуємо лісокультурну кампанію, вклавшись у необхідні терміни. Хвилювалися, якщо відверто, чи справимося, -  розповідає молодий, освічений спеціаліст підприємства, лісничий Олег Московчик (уродженець с. Сварицевичі).

- Садивним матеріалом сосни ми забезпечили потреби  лісництва, ще й сусідам їх давали зі свого розсадника. Під час посадки лісу у нас працює постійна жіноча бригада. Технологію вони знають досконало,  та й  старанності та працелюбності їм не позичати. Садимо новий ліс за формулою 3:2 – 3 сіянці сосни і 2  - берези. Березу викопували у своєму лісі, з природного середовища вона краще приживається. Використовуємо і спеціальний порошок: перед висадкою кореневища саджанців замочуємо у суміш цього порошку з водою. Це дає дуже хороший ефект приживлюваності.  Щойно висаджений ліс потребує особливого догляду в перших 1-3 роки, коли саджанці найбільш вразливі. Стежимо за такими посадками, робимо доповнення, якщо є потреба. Також  ми взяли за практику  - доповнювати нові посадки кількома рядками аронії – вона гарно цвіте, милує зір, а також  є кормом для лісових звірів. Одне  засмучує: наша траса на Рівне пролягає через ліс, і вздовж дороги часто видніється викинуте в лісі сміття, що аж ніяк не додає гармонії природі. Але все залежить від людей.

 Висаджували ліс і учні

Традиція залучати старшокласників до закладання нових лісових площ у ДП «Зарічненський лісгосп» запроваджена давно. Дуже тісна багаторічна співпраця підприємства існує зі Сварицевицьким ОЗЗСО ( Сварицевицький  НВК) та Зарічненським ліцеєм № 2 ( Зарічненська ЗОШ 1-3 ст.). Лісівники допомагають навчальним закладам, а учні з радістю відгукуються на всі «зелені» акції. Висаджені ними дерева теж увійдуть у мільйон  дерев по всій Україні. У цей день спільно  працювали учні, вчителі навчального закладу  та працівники Сварицевицького лісництва, завершуючи лісокультурну кампанію. Учні Зарічненського ліцею №2 разом із дорослими садили ліс у цей день у Мутвицькому лісництві. А друга група сварицевицьких школярів працювала над прибиранням і впорядкуванням багатьма  улюбленої і облаштованої лісівниками  зони відпочинку «Хмиливиця», що над трасою, на території Сварицевицького лісництва. Безперечно, що ДП «Зарічненський лісгосп» завжди гостинно приймає своїх юних друзів, «підсолоджуючи» їх працю у лісі різними смаколиками. Зарічненщина завжди була  краєм лісів, озер та боліт.Тож шкільна молодь теж долучилася до створення казкового іміджу зарічненського краю.  

Фруктовий сад -  до 30-річчя незалежності України

Обговорюючи і плануючи весняну посадку лісу, у ДП « Зарічненський лісгосп» захотіли зробити щось особливе. Так визріла ідея -  посадити плодово-ягідний сад. Придумали йому назву – сад 30- річчя Незалежності України, закупили 180 саджанців різних сортів фруктових дерев, визначили площу для закладки майбутнього саду  - і до роботи.

Його висаджувала адміністрація  лісгоспу –  директор, бухгалтери, економісти, інженери, юрист, тобто всі «конторські» працівники. Місце вибрали  теж особливе –  територія між адмінприміщенням Олександрівського лісництва та церквою в с. Олександрове. У день акції  180 саджанців  фруктового саду 30-річчя Незалежності України теж увійдуть у мільйон висаджених дерев по всій Україні.

Це  - 40 яблунь ( по 5 саджанців різних сортів), 20 груш ( 5-ти сортів), 5 черешень, 5 слив, 10 вишень та 100 горіхів ( 80 горіхів і 20 фундука). Якось по-особливому виглядають молоді деревця майбутнього саду на тлі церкви, ніби поєднуючи теперішнє та майбутнє, символізуючи вічні людські цінності.

• Роман Вістенко

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: