Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

Об’єдналися громада і влада

Вдалося ж це, як наголосив на урочистості з нагоди газифікації поліських сіл голова облдержадміністрації Василь Берташ, завдяки консолідації зусиль громади та влади.

Газифікація двох сіл – це значуща подія не лише для тамтешніх жителів, а й загалом для Дубровицького району, адже дотепер блакитне паливо було там лише у чотирьох населених пунктах. Якщо не брати до уваги Зарічненський та Володимирецький райони, які нині взагалі не газифіковані, це є в краї найнижчим показником.

- Довго ми чекали цієї події. Одні люди сподівалися, інші ставилися дуже скептично до того, що у них таки буде колись блакитне паливо, - ділиться голова Селецької сільської ради Павло Голяка.  – Та влада довела, що бачить проблеми людей і спроможна їх вирішувати. Довжина підвідного газопроводу, який до нас прокладений, складає аж 8 кілометрів 802 метри. Необхідні для цього ресурси, а це – понад 9 мільйонів гривень, виділила НАК “Нафтогаз України”. Вуличні ж мережі прокладено коштом наших жителів.

- Це для нас була немов космічна новина, - усміхається місцева господиня Віта Белеля, в оселі якої підсмажено першу традиційну яєчню. – Коли торік дізналися, що до села буде прокладено газопровід, то дійсно не вірили в це. Та й зробили все так швидко! Це для нас велике полегшення – і дрова не треба купляти, і швидше господарству можна дати лад. Ми ж із чоловіком працюємо подобово, то проблема була навіть і з тим, щоб розтопити вчасно грубку та обігріти оселю.

Спершу головний блакитний вогник у Сельці, а тоді в оселі Віти та Миколи Белель запалили голова правління НАК “Нафтогаз України” Євген Бакулін, голова облдержадміністрації Василь Берташ, заступник голови обласної ради Олександр Чуприна, керівники районних ради та адміністрації Леонід Стрибулевич і Анатолій Придюк.

- Сьогоднішня подія є яскравим прикладом того, як, об’єднавшись, влада і громада можуть зробити спільно хорошу справу, - зазначив Василь Берташ. – Нині нам потрібні не популізм і гучні слова, а побільше консолідації навколо питань, які турбують людей. Тоді  розвиватимуться і села, і райони, і регіон.

За словами губернатора, вже до кінця року блакитне паливо матимуть жителі ще п’яти сіл на Дубровиччині, а це майже три тисячі обійсть. Посприяти з коштами пообіцяв голова правління НАК “Нафтогаз України”.

- Питання газифікації ми неодноразово обговорювали з Василем Михайловичем, - зазначив Євген Бакулін. – У державі розроблена відповідна програма. З огляду на наполегливість, яку у цьому питанні проявляє керівництво Рівненщини, можна впевнено сказати, що ще вдасться зробити чимало.

Тим часом нинішнього року варто очікувати блакитного палива й мешканцям інших районів області, зокрема Дубенського, Сарненського, Березнівського, Корецького.  Загалом, за словами голови правління ПАТ “Рівнегаз” Петра Дубаса, заплановано газифікувати у 2012-му двадцять населених пунктів. Загальна вартість відповідних підвідних газопроводів -61 мільйон гривень.

• Світлана Тубіна

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: