Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

Новосілля у перинатальному – не за горами

Аби підготувати медикам потужну базу,  будівельники трудилися у три зміни.  Нині в закладі вже встановлено й новітнє обладнання.  Але ситуація склалася таким чином, що  будівельні роботи підрядні організації виконали, а от кошти за них, які мали надійти з обласного бюджету,  не отримали. Отож у зв’язку з необхідністю погашення кредиторської заборгованості  й виникла потреба скликати позачергову п’ятнадцяту сесію, щоб затвердити зміни до обласного бюджету на 2013 рік. Адже кошти необхідні також і для того, щоб колектив оновленого перинатального центру міг працювати й отримувати заробітну плату.

До порядку денного позачергової сесії було включено два питання: про звіт щодо виконання обласного бюджету за 2012 рік, яким, зокрема, підтверджується наявність коштів у бюджеті, та про внесення змін до обласного бюджету на 2013 рік, які дадуть змогу використовувати відповідні кошти. 

Зважаючи на те, що обласний перинатальний центр є соціально значимим об’єктом для всієї Рівненщини (адже область належить до найблагополучніших у демографічному плані), передбачалося, що на сесії з прийняттям рішень не виникне жодних зауважень. Проте опозиційні депутати виступили проти внесення питання про зміни до обласного бюджету – мовляв, воно не було підготовлене належним чином та  не розглядалося у комісіях і на президії обласної ради. Хоча, варто зауважити, що на профільній постійній комісії обласної ради з питань бюджету, фінансів та податків питання було розглянуте. У відповідь голова обласної адміністрації Василь Берташ зауважив, що депутати повинні бути конструктивними у своїх рішеннях і зважити на те, що область могла б приступити до реконструкції  перинатального лише у 2014 році.  Та тому, що Рівненщина зуміла освоїти державні кошти, від яких через неможливість спрацювати оперативно відмовилися інші області, маємо готовий об’єкт, тож 15 мільйонів з обласного бюджету, які є умовою співфінансування, не мають стати каменем спотикання. 

Отож питання було поставлене на голосування і затверджене 52 голосами обласних обранців із 60, які з’явилися на позачергову сесію.  Голова обласної  ради Юрій Кічатий щиро подякував депутатам за те, що вони відповідально поставилися до своїх обов’язків  та визначилися з фінансуванням для завершення реконструкції  перинатального центру, а відтак виконали зобов’язання перед виборцями.

• Ольга Дем’янчук

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: