Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

Новорічний подарунок

Наразі всі будівельні роботи вже закінчені і фахівці завершують монтаж медобладнання.

– Демонтаж медзакладу будівельники розпочали у вересні, – розповідає начальник обласного управління капітального будівництва Юрій Сідлецький. – Щоб швидше завершити будівельні роботи в обласному перинатальному центрі, п’ятсот будівельників трудились інколи й у три зміни. Тож станом на сьогодні ми збудували фактично новий центр. Адже після капітальної реконструкції від старого приміщення залишились одні тільки стіни. А от, наприклад, вікна, дах – тут нові. Збудували також у медзакладі й новий блок. На сьогоднішній день роботи тривають лише над монтажем медобладнання.
Не страшні відтепер стануть обласному перинатальному центру і перебої з електро- та водопостачанням. Адже киснева установка та вентиляційні машини, які встановили у мед-закладі, у разі надзвичайної ситуації зможуть працювати  понад тиждень. Автономну роботу медзакладу можуть забезпечити й дизельні генератори.
Також, за словами Юрія Сідлецького, Рівненський перинатальний центр не поступатиметься жодному в Європі, а тим паче в Україні центру такого профілю. Новоспечений медзаклад облаштований за принципом «чистих приміщень». Стерильність в операційних блоках, палатах інтенсивної терапії та реанімаційних залах забезпечить унікальна система вентиляції і навіть двері, які у спецблоках відчинятимуться й зачинятимуться автоматично та герметично.
Як зазначила головний лікар обласного перинатального центру Вікторія Єнікеєва, така стерильність необхідна для того, щоб уберегти немовля та породіллю від будь-яких інфекцій. Також очільниця медзакладу повідомила, що у центрі створили й нове відділення післяреанімаційного догляду та виходжування недоношених дітей. Тож віднині немовлят вагою навіть 500 грамів не переводитимуть до палат інтенсивної терапії дитячої обласної лікарні, а виходжуватимуть у центрі.
– А для лікування мам, – каже Вікторія Єнікеєва, – створено два операційних блоки – акушерський та гінекологічний. Один із цих блоків, крім того, буде оснащений спецоб-ладнанням для мініінвазивних хірургічних втручань.
До речі, як запевнив Юрій Сідлецький, медобладнання тут – останнє слово техніки. Усе воно імпортне. На його придбання затратили понад 13 млн. гривень. Натомість меб-лі у перинатальному будуть від рівненського виробника. А всього зведення та облаштування центру обійшлося орієнтовно у 64 млн. гривень. Гроші виділено з державного та обласного бюджетів, у цю суму ввійшли також спонсорські кошти. Точну цифру затрачених коштів обіцяють озвучити на відкритті медзакладу.
Коли обласний перинатальний центр відкриє для матусь свої двері, скаже комісія МОЗ, яка незабаром повинна оцінити медзаклад. А тим часом першого малюка тут планують побачити 13 січня - напередодні Старого Нового року.
• Анатолій Андрієвський

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: