Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

Нове життя в Тайкурах

А в рамках проекту соціального розвитку віддалених територіальних громад, який нині реалізується в Рівненському районі (а тайкурівська громада однією з перших бере в ньому участь) за кошти районного бюджету здійснено реконструкцію дитячого садка, відремонтовано 8 вулиць у двох населених пунктах сільської ради, проведено ремонт ФАПу у с. Тайкури, двох магазинів, двох автозупинок, облаштовано два дитячі майданчики, оновлено фасад школи, відремонтовано пам’ятник воїнам-визволителям. Причепурилося село, помолоділо, і, як стверджує сільський голова Валентина Музика, завдячуючи цим змінам, охочих оселитися у Тайкурах нині не бракує.

У вівторок тут побували і члени виїзної колегії ОДА. За свою історію село ще, напевно, не бачило такої кількості високопосадовців. Голова облдержадміністрації Василь Берташ разом із заступником голови облради Олександром Чуприною та керівником Обл­автодору Юрієм Проником урочисто перерізали символічну стрічку і відкрили відремонтовану дорогу. Потім керівники різних рівнів оглянули затишний дитячий садочок та поспілкувалися з його юними вихованцями. Так було перегорнуто ще одну сторінку невеликого, але і мальовничого, і доглянутого села Тайкури.

Того ж дня члени колегії побували ще в кількох населених пунктах Рівненського району. Зокрема, у селищі Квасилів ознайомилися з роботою меблевої фабрики ТзОВ «Морган-Феніче».

Читачам нагадаємо, що свою діяльність на незадіяних площах ПАТ «Рівнесільмаш», вона розпочала зовсім нещодавно, у червні цього року. Виробляють тут м’які дивани. Головними акціонерами підприємства є громадяни США Франклін та Лорейн Макмахони. Як повідомив членам колегії директор ТзОВ «Морган-Феніче» Роман Басараб, на даний час на підприємстві працює 375 осіб. До наступного року має працювати 1100. Продукція підприємства поки що експортується на європейський та російський ринки, вона є недорогою і коливається в межах 200 євро за один диван. Поки що фабрика випускає 150 диванів на день. Найближча перспектива — 300 диванів у день. Прикметно, що котельня фабрики працює на відходах з деревини і зовсім не використовує природного газу.

Отож із введенням у дію фабрики селище Квасилів отримало нові робочі місця та відчутні надходження до бюджету селища. А це дозволяє вирішувати низку соціальних питань. Наприклад, у селищі нещодавно відкрили пам’ятник воїнам-афганцям.

Голова облдержадміністрації Василь Берташ залишився задоволеним побаченим. За його словами, залучення інвестицій є одним із пріоритетів влади. Адже інвестиції — це нові робочі місця, додаткові надходження до бюджету, виконання соціальних програм.

– «Морган Феніче» уже заключило договори з нашими підприємствами, в першу чергу деревообробними, отже використовуватимуть десь на відсотків 85 рівненську сировину, тобто внутрішній ринок отримав ще один поштовх, – зазначив керівник області.

А в с. Новоукраїнка Рівненського району в той же день відбулося відкриття сучасної амбулаторії. Під неї реконструювали другий поверх адмінприміщення сільської ради. Відтепер тут два десятки кабінетів: фізіотерапевтичний, стоматологічний, маніпуляційний, функціональної діагностики, гінекологічний, кабінет щеплень, лікаря загальної практики сімейної медицини. Також є ліжка денного стаціонару. А ще заклад отримав нове медичне обладнання та меблі. Реконструкція обійшлася районному бюджету в 220 тисяч гривень. Крім того, до кінця року, за словами головного лікаря Богдана Грицака, амбулаторія поповниться сучасним медобладнанням на суму 300 тисяч гривень. З-поміж усього заклад отримає сучасне стоматобладнання. Загалом Новоукраїнська амбулаторія загальної практики сімейної медицини обслуговує 7 населених пунктів, а це чотири з половиною тисячі краян.

До речі, за два роки на Рівненщині відкрито 16 таких медзакладів. А до кінця цього року сучасні амбулаторії загальної практики сімейної медицини запрацюють ще у десяти населених пунктах. Адже медичні послуги для краян мають бути доступними та якісними, зазначив очільник області.

Не оминули того дня учасники колегії і добре відоме за межами області с. Зоря. Тут вони ознайомилися з роботою місцевого НВК «Школа-гімназія» та районної дитячо-юнацької спортивної школи, а ще керівники області та району поклали квіти до пам’ятника незабутнього Володимира Плютинського. Потім відбулася пленарна частина засідання колегії.

• Василь Бурченя

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: