Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

Нескорений із Бабина

Уродженець Бабина, а нині мешканець Рівного Іван Лепеха взяв участь у спортивних тестуванннях у рамках відбору до збірної України на “Ігри нескорених-2020” (Invictus Games).

Загалом у спортивних тестуваннях, які відбулися 27 липня в Києві, узяли участь 166 ветеранів і військовослужбовців, які отримали травми під час виконання бойових завдань у зоні проведення АТО (ООС). Окрім Івана Лепехи ці випробування пройшов рівнянин Сергій Пандрак, який воював у складі батальйону «Айдар» і під час виконання бойового завдання втратив ногу.

Перші «Ігри нескорених» (англ. Invictus Games) відбулися у 2014 року в Олімпійському парку королеви Єлизавети у Лондоні. Їх ініціатором і засновником став принц Гаррі. Змагання набули статусу міжнародних і проводяться в паралімпійському стилі. Із 2017 року участь у них  беруть представники України.

І саме з цього часу мріяв потрапити на ці змагання Іван Лепеха. Однак ані в 2017 (тоді «Ігри Нескорених» проходили в Торонто, Канада), ані 2018 року (Сідней, Австралія) боєць не зміг взяти у них участь через сімейні обставини. І лише цьогоріч герой зробив перший крок до досягнення своєї мрії – пройшов етап спортивних тестувань у Києві. Заявку на тестування подавав самостійно.

– Цьогоріч суттєво змінилася сама концепція «Ігор нескорених», – каже Іван Лепеха. – І це дуже добре. Якщо раніше важливим був спортивний результат, то цього року головне – це реабілітація учасників бойових дій. Тобто реалізація ідеї – спорт для всіх, у тому числі й військовослужбовців з інвалідністю.

Іван зізнається, що для нього етап спортивних тестування – це симбіоз адреналіну, утоми, болі. Урешті це випробування на силу волі.

– Це так чудово відчувати усе це разом, – зізнається Іван. – Це коли ти вже на межі фізичного виснаження, але бажання іти далі й далі сильніше за втому й біль. Тоді ти вчишся скеровувати свої внутрішні сили у правильне русло. Усе це створює неповторну, своєрідну атмосферу. А особливо круто, що поруч із тобою побратими. Словами це складно передати.

Упродовж спортивних тестувань Іван Лепеха влаштував справжній краш-тест для свого організму і спробував себе у різних напрямах. Це було плавання на дистанції 50 метрів, стрільба з лука, веслування на тренажерах... Про кожен із цих етапів він розповідає з чудовим почуттям гумору й усмішкою.

– Раніше з водних процедур я лише душ приймав, – каже Іван. – Добре, що в Клеванському госпіталі, де я проходжу лікування, є басейн. Там я зміг трохи потренуватися. Своїм результатом, як початківця, який лише 10 разів відвідував басейн і поїхав на відбір, я задоволений. А результат – це 50 метрів за 1 хв. 4 сек.

Стрільба з лука… Знаєте, різну зброю тримав, а лук – ні. Тренувала мене, допомагала Мая Москвич із Волині. Торік вона була в Сіднеї. Коли давала лук, то запитала, чи коли-небудь зброю в руках тримав. Я відповів, що переважно кулемет. Вона усміхнулась і зауважила, що кулемет - це не лук, але принцип стрільби подібний. І хоч мій результат був не надто високим, але для людини, яка вперше бачила лук, – нормальний.

Щодо веслування на тренажерах, то це був для мене справжній вихід із власної зони комфорту. Під час веслування працюють всі групи м’язів, і для моїх ніг це було дуже серйозне навантаження. А оскільки вони в мене не такі вже й сильні, то я намагався робити цю вправу, підключаючи сідничні м’язи. Повірте, це було дуже важко. Але коли над тобою стоїть тренер і говорить: «Давай! Ти можеш! Ще трошки!»… Ти віриш йому, викладаєшся на повну, стараєшся не заради результату, а для самого себе. Це дуже класно.

Ну і паверліфтинг. Для підтримки фізичної форми я займаюся у Рівненському «Інваспорті». Там я тягаю гирі, піднімаю штангу. Ці вправи дозволили мені взяти участь у змаганнях з паверліфтингу.

8 вересня стартують Національні «Ігри нескорених». Не знаю, що буде тоді, але поки що я задоволений. Я себе випробував. Я бачу, що я можу, хочу, тому далі буду брати участь.

• rayonka.pp.ua

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: