Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

НАЙКРАЩА ЯЛИНКА

В кожну з цих новорічних прикрас вихованці Олександрійської школи-інтернату вклали тепло своїх маленьких рученят. У рамках благодійної акції голова облдержадміністрації Василь Берташ та голова облради Юрій Кічатий, їхні заступники, керівники обласних управлінь та відомств викупили в них ці вироби, разом вбрали ялинку, а потому за виручені гроші діти змогли власноруч вибрати для себе в крамницях Рівного красивий і теплий зимовий одяг.

Коли-інтернату (а це 58 дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування) запитали, хто з них хоча б раз у житті вибирав для себе одяг у крамницях, спершу запанувала тиша, а потому ручку підняла, та й то зовсім несміливо, лише… одна дитина. Будь-які слова про сирітство та нелегку долю хлопчиків та дівчаток  після цього, зрозуміло, вже є зайвими. Коли ж запитала, який одяг мріють собі купити, практично всі, незалежно від віку, відповідали: «Джинси, кросівки, а найперше – теплу куртку…». Байдуже, якого вона буде фасону чи кольору, головне – щоб була тепла…

Директор комунального закладу «Олександрійська загальноосвітня школа-інтернат І-ІІІ ст.» обласної ради Наталія Тарасевич розповіла, що із забезпеченням зимовим одягом та взуттям дійсно величезні проблеми. Та й загалом одягати вихованців дуже складно. Головна причина в тому, що норми щодо матеріального забезпечення, які затверджені на рівні держави, абсолютно не відповідають потребам.

– Згідно з відповідними документами, – каже Наталія Тарасевич, - приміром, куртку для дитини ми можемо придбати лише раз на три роки, шкарпеток на рік передбачено лише шість пар, трусів – троє... Крім цього варто врахувати, що діти ростуть. Не можна говорити й про якість одягу, адже ціни теж суворо регламентовано, і не переглядалися вони з 2004 року. А чи може вистачити дитині 250 мл  шампуню на квартал?.. Саме стільки його передбачено відповідними нормами.

Аби зрушити болючу проблему з місця, за дорученням голови облдержадміністрації Василя Берташа спрямовано офіційний лист до уповноваженого з прав дитини при Президентові України Юрія Павленка. Йдеться про перегляд норм матеріального забезпечення. Поки ж на рівні держави буде відповідне реагування, керівники області, як вже мовилося,  власним коштом допомогли забезпечити сиріт зимовим одягом, викупивши у них новорічні прикраси. Загалом у рамках благодійної акції «Моя іграшка на ялинку» зібрано 58 тисяч гривень. Відтак кожен із вихованців інтернату зміг вибрати для себе у крамницях «Дюймовочка», «Восьминіжка» та «Кіндер shop», які погодилися реалізувати одяг зі знижкою, теплі речі на тисячу гривень. Для багатьох із них це стало справжнім святом. Отримали діти від керівників області ще й чимало подарунків.

• Світлана Тубіна

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: