Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

Наркомани-терористи

- Рівняни приходять до мене на прийом і безперервно скаржаться на сусідів–наркоманів, - заявив під час  засідання Рівненського міськвиконкому начальник Рівненського міськвідділу міліції Олексій Лозян. - Я вже не знаю, як ми будемо впливати на тих осіб, що є власниками таких квартир. Силові методи результатів не дають. Часто буває, що доки наркомана не посадиш – він затероризує усіх сусідів.

За словами Олексія Лозяна, торік рівненські слідчі затримали 34 підозрюваних у наркозлочинах, з яких  15 пізніше були засуджені.

- Цього року затримали чоловіка, який разом із співмешканкою знімав у Рівному квартиру, - провадить Олексій Лозян. - Щодня на наркотики він витрачав по 400 гривень, бо лише одна доза коштує 200 гривень. А ще треба гроші на харчі і заплатити за житло. Так протягом дня йому треба було вкрасти до сотні доларів. Він у маршрутку ходив, як на роботу, - крав мобільні телефони та гаманці. Таких людей ми затримуємо, і часом виявляється, що вони фігурують у 20-30 епізодах зі скоєними крадіжками в обласному центрі.

Протягом минулого року рівненські міліціонери зафіксували 586 фактів, пов’язаних із незаконним обігом наркотиків, за якими порушили 164 кримінальні справи.

- Для того, аби задокументувати факт збуту наркотиків, треба «ввести у гру» підставного покупця, - розповідає Олексій Лозян. – Йому вручають гроші, він у свою чергу призначає зустріч продавцеві. Торік ми провели 75 таких «оперативних закупок». Це багато, як для Рівного.

Не оминули перевірок і рівненські установи охорони здоров’я та аптеки, які здійснюють легальний обіг наркотичних засобів та психотропних речовин. За словами правоохоронців, сьогодні в Україні існують суміші для куріння, які начебто сприяють схудненню.

- Людина ніби й худне, але якщо у ту суміш додати наркотик, то курець звикає і вживає її постійно, - мовить Олексій Лозян. – Щоправда, за подібними фактами порушити кримінальну справу надзвичайно важко, бо у нас фармакологія - це сильна структура з великими грошима, з юристами, і довести таке порушення дуже тяжко.

Сергій Табаков

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: