Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

На Рівненській АЕС енергоблок N1 готовий до подальшої безпечної експлуатації

20 листопада підсумовано результати роботи інспекції Держатомрегулювання України щодо готовності здійснення діяльності енергоблоком №1 Рівненської АЕС у понадпроєктний термін за результатами періодичної переоцінки безпеки.

Впродовж тижня фахівці Держатомрегулювання України, а також експерти ДНТЦ ЯРБ, під керівництвом державного інспектора, заступника директора Департаменту з питань безпеки ядерних установок - начальника відділу ліцензування діючих ядерних установок Держатомрегулювання України Валерія Бугая під час обходів та зустрічей фахівцями РАЕС перевіряли відповідність поданої документації та стан реалізації заходів, визначених за результатами періодичної переоцінки безпеки енергоблоку №1 РАЕС.

За словами керівника інспекції Валерія Бугая, за короткий час, який працювала комісія вдалося виконати поставлені завдання та в повному обсязі перевірити ті напрямки, які були визначені планом інспекційної перевірки. «В ході інспекції оцінено реальний стан обладнання на енергоблоці №1 РАЕС. Інформація, яка міститься в документах, що були подані до Держатомрегулювання достовірна та відповідає дійсності. Головному інженеру - першому заступнику генерального директора електростанції передано відповідний акт, в якому відображено результати перевірки, позитивні практики, а також надано певні рекомендації. Фахівці РАЕС до 10 грудня мають розробити відповідні заходи щодо їх усунення або компенсації. Хотілося б зазначити, що у ході перевірки персонал підприємства відкрито та оперативно надавав інформацію. Членами комісії не виявлено фактів і обставин, які б перешкоджали подальшій безпечній експлуатації енергоблоку №1 РАЕС у понадпроєктий термін», - підсумував Валерій Бугай.

10 грудня заплановано проведення колегії Держатомрегулювання щодо розгляду результатів експертизи звіту з періодичної переоцінки безпеки (ППБ) енергоблоку №1 РАЕС. Наступний крок – ліцензійна комісія, яка розгляне проєкт змін до ліцензії щодо встановлення нових термінів проведення ППБ та за необхідності внесе додаткові умови та обмеження до довготермінової експлуатації енергоблоку.


 веб-сайт РАЕС

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: