На Рівненщині виявили нові факти порушення у сфері охорони водних біоресурсів

У період з 20 по 27 жовтня 2021 року державні інспектори Рівненського рибоохоронного патруля зафіксували 31 порушення законодавства у сфері охорони водних біоресурсів. Так, складено 23 протоколи за ч. 3 ст. 85 КУпАП (порушення Правил рибальства), 1 – за ч. 4 ст. 85 КупАП (рибальство із застосуванням заборонених знарядь лову) та  1 – за ч. 1 ст. 86-1 КУпАП (експлуатація на водних об’єктах водозабірних споруд, незабезпеченим рибозахисним обладнанням). Крім цього, оформлено шість актів виявлення та вилучення безхазяйного майна.

«За даний період на порушників накладено 1 224грн штрафів. Під час проведених рибоохоронних заходів державні інспектори вилучили 91 од. заборонених знарядь лову та вилучено 37 кг водних біоресурсів», - повідомив  керівник Рівненського рибоохоронного патруля Сергій Бондар.

Для прикладу, 23 жовтня 2021 року державні інспектори Рівненського рибоохоронного патруля викрили громадянина, який шляхом застосування водозабору-мотопомпи без рибозахисного пристрою здійснював забір води з р. Стубла, поблизу смт. Клевань Рівненського району Рівненської області.. Своїми діями чоловік порушив ч. 2 ст. 173 ЗУ «Про рибне господарство, промислове рибальство та охорону водних біоресурсів». На особу складено протокол про адміністративні правопорушення за ст. 86-1 КУпАП.

26 жовтня 2021 року рибпатрульні на р. Устя, поблизу с. Городок Рівненського району Рівненської області викрили грубе порушення Правил рибальства. Громадянин здійснював вилов водних біоресурсів за допомогою сітного знаряддя лову – «павук». Про те, завдяки оперативним діям працівників рибоохоронного патруля порушник не встиг завдати збитків рибному господарству. Заборонені знаряддя вилучено до рішення суду. На особу складено протокол про адміністративні правопорушення за ч. 4 ст. 85 КУпАП.

Рівненський рибоохоронний патруль вкотре закликає громадян бути відповідальними та дотримуватись природоохоронного законодавства. Про порушення правил рибальства та порядку придбання чи збуту риби прохання терміново повідомляти за номером телефонної «гарячої лінії» відомства: (067) 540 53 90.

Довідкова інформація:

Порушення правил рибальства карається як накладенням штрафів, так і притягненням до кримінальної відповідальності. Сума штрафів за порушення правил рибальства згідно КУпАП становить від 340 до 680 грн. За незаконне зайняття рибним промислом, що завдало істотну шкоду передбачена кримінальна відповідальність відповідно до ст. 249 ККУ. Штраф від 1 700 до 3 400 грн або обмеженням волі на строк до трьох років, з конфіскацією знарядь і засобів промислу.