На Рівненщині СБУ блокувала незаконний видобуток піску
Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

На Рівненщині СБУ блокувала незаконний видобуток піску

На Рівненщині СБУ блокувала незаконний видобуток піщаної суміші в промислових масштабах у Костопільському районі.

За даними слідства, одна із місцевих комерційних структур під виглядом організації зони відпочинку розпочала у 2016 році незаконну розробку надр державного лісового угіддя. Із задіянням важкої екскаваторної техніки зловмисники зняли ґрунтовий покрив на ділянці площею понад 14 гектарів та організували видобуток корисних копалин за допомогою земснарядів. Встановлено, що у середньому за день ділки вивозили від 10 до 20 вантажівок із піском по 20 тонн кожна. Реалізовували нелегально видобуту суміш місцевим приватним фірмам за ринковими цінами в обхід податкового законодавства.

За попередніми оцінками, внаслідок протиправної діяльності було завдано суттєвої шкоди екосистемі регіону: на місці нелегальної розробки утворився кількаметровий піщаний кар`єр. Таким чином ділянка зазнала незворотних порушень і відновленню не підлягає.

Розпочато кримінальне провадження за ч. 1 ст. 240 - порушення правил охорони або використання надр -  та ч. 1 ст. 209 - легалізація (відмивання) доходів одержаних злочинним шляхом - Кримінального кодексу України. Наразі на місці нелегального промислу вилучено важку техніку та земснаряд.

Тривають слідчі дії. 

 

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: