Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

На Рівненщині планують запустити програму відеофіксації - "Безпечна Рівненщина"

Програму відеофіксації "Безпечна Рівненщина" планують запустити восени 2021 року. Про це повідомив начальник Нацполіції області Олексій Камишанський під час розширеної колегії 3 серпня. Він зазначив, що питання фінансування програми розглянуть на найближчій сесії обласної ради. 

Джерело Рівне.Суспільне.

Начальник Нацполіції області Олексій Камишанський на засіданні колегії повідомив: проєкт "Безпечна Рівненщина" вже прийняли на території області.

"Найближчим часом на найближчих сесіях обласною радою буде розглянуто питання про фінансування. Вже є чіткий алгоритм його втілення в життя. Цю платформу, я думаю, ми в цьому році десь восени запустимо на території області", – сказав начальник поліції.

Він додав, що усі камери будуть під'єднані до спеціального сервера з аналітичним програмним забезпеченням, що, за словами Олексія Камишанського, дозволить покращити безпекове середовище на території Рівненщини.

Програма передбачає встановлення камер спостереження у кожному населеному пункті. Вони фіксуватимуть порушення, розпізнаватимуть обличчя та фіксуватимуть номери автівок. Ціна введення – сім мільйонів гривень. Подібна техніка в області уже є, але цього недостатньо, вважають в обласних адміністрації та раді, а також у поліції.

Загалом в області функціонує 596 камер спостереження, з яких 502 – оглядових, 89 – з розпізнаванням номерних знаків, три – з розпізнаванням облич та дві роботизовані. 42 камери працюють у Вараському районі, 49 – у Сарненському, 87 – у Дубенському районах. 418 камер відеоспостереження функціонують у Рівненському районі.

Що кажуть у громадах

Голова Асоціації "ОТГ Рівненщини", очільник Бугринської громади Сергій Пилипчук розповів: на території громади працюють дві камери.

"У нас вони знаходяться в центрі громади, встановлені на центральних вулицях. Вони допомагають поліції у розкритті злочинів, але зчитати обличчя чи номер автомобіля не можуть – камери не професійні", – сказав Сергій Пилипчук.

Також він додав, що найбільше допомагатимуть ті камери, які під'єднані до центрального офісу.

"Єдине, що не всі спроможні їх встановити і обслуговувати – програмне забезпечення дуже дороге. Щоб мені протягнути по громаді, то мені надто треба багато грошей. Були б гроші – я тільки за", – сказав голова.

У Шпанівській громаді встановили 12 камер, каже її очільник Микола Столярчук.

"Дрібні хуліганські речі були, які вдалося розкрити. За резонансні справи не буду казати, тому що там працювала поліція, забирали матеріали – чи розкрили, чи не розкрили – то мені важко сказати. Людей камери дисциплінують, тому це дуже важливо і потрібно", – зазначив Микола Столярчук.

Загалом, – додав голова, кількість камер по селах будуть збільшувати. Громада ж візьме на себе часткові витрати – орієнтовно 100 тисяч гривень.

Історія як приклад

Заступник директора Острозького історико-культурного заповідника Андрій Брижук повідомив Суспільному: завдяки відеокамерам вдалося повернути викрадену скульптуру острожика, яку напередодні встановили як туристичну привабу в Острозі.

"Одразу після встановлення, поки розчин не затвердів, скульптуру викрали чи позичили вночі молоді люди. Але вони не врахували, що тут є відеокамери і загалом, більшість скульптур, які розташовані в публічному просторі, стоять під відеоспостереженням", – сказав Андрій Брижук.

Довідка:

  • Програму "Безпечна Рівненщина" розглянуть та затвердять на сесії облради. Для її реалізації залучатимуть кошти обласного бюджету та бюджетів територіальних громад. За словами Олексія Камишанського, вартість програми – сім мільйонів гривень.

  • Окрім оперативного розкриття злочинів та порушень, єдина система відеоспостереження, за задумом посадовців, дозволить попередити аварії, надзвичайні ситуації та мінімізувати наслідки від стихійних лих.

  • Сама програма передбачає інтеграцію з ситуаційними центрами, хмарне обчислювальне середовище та програмні засоби аналітики.

  • У Рівному впроваджують окрему програму під назвою "Безпечне місто", яка також передбачає встановлення до пів тисячі камер на території громади.

#програма  #безпека 

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: