Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

На Рівненщині художник Олександр Гурістюк переробив хлів на галерею

На Рівненщині художник Олександр Гурістюк переробив колишній хлів у галерею. У п'ятницю, 17 вересня, митець презентував її назагал. Розташована вона на території його садиби в селі Глинськ раніше Здолбунівського, тепер Рівненського району. Художник назвав цю виставкову локацію "Хлівом".

Частину будинку ще чеської забудови художник Олександр Гурістюк понад рік перероблював на галерею.

Джерело Рівне.Суспільне.

Митець намагався зберегти автентичність цього місця, лишивши стіни з черепашнику та оздобивши стелю балками із 70-річної поліської сосни.

"Тут звичайний хлів був, де жили тварини. Я тримав курей, індиків, козу Свєту  я її намалював. Потім я від цього позбувся. Багато часу це займало",  розповідає чоловік.

Олександр Гурістюк хоче, аби й інші його колеги тут виставляли свою творчість.

 
Художник Гуристюк облаштовує галерею "Хлів"

Його галерея матиме назву "Хлів". Пояснення цьому просте: вона справді буде зроблена там, де тримали худобу. Це буде перший подібний заклад у селі Глинськ Здолбунівського району. Знаний на Рівненщині художник Олександр Гуристюк якраз у процесі створення цієї галереї, от тільки карантин усе трішки загальмував: https://bit.ly/2ytBT8p

Posted by UA: Рівне on Thursday, May 7, 2020

Колега художника Наталія Дейнека вважає, що те, що галерея знаходиться орієнтовно за 23 км від Рівного, не стане на заваді її популярності.

"Дуже нетрадиційно, тому що справді зробити в хліву, назвати "Хлівом"... Олександр завжди вміє все обіграти. Чудове поєднання природи з картинною галереєю. Можна зробити крок, вийти і одразу побачити іншу реальність. Тобто поєднання галереї з природою мені дуже подобається",  вважає художниця Наталя Дейнека.

Художник Віктор Гвоздинський вважає створення галереї в себе вдома нормальною практикою в світі мистецтва.

"Нарешті в нашій місцевості, в Рівненській області, з'являються осередки культури, мистецтва завдяки конкретній людині  Олександру Гурістюку. Хай буде невеликою візитівкою нашого регіону. Якщо нанесуть на мапу культурну нашого регіону, то я думаю, що будуть тут люди. Можливо, і дорога з'явиться якась", – стверджує Віктор Гвоздинський.

На презентації "Хліва" художник експонував вже відомі роботи та такі, які ще не показував загалу. Також цю галерею Олександр Гурістюк використовує як творчу майстерню.

"З одного боку – якийсь чокнутий, зробив в селі художню галерею. А з іншого боку – хоч одна людина прийде до мене, поцікавиться  мені буде дуже добре. Я буду пояснювати їй. При чому неважливо, чи то філософ, чи звичайна людина. Я буду все пояснювати",  каже митець.

#художник. галерея 

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: