На РАЕС- рятувальники зі всієї України
Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

На РАЕС- рятувальники зі всієї України

 

На об’єктах Рівненської АЕС відбулися Всеукраїнські навчально-методичні збори з питань реагування на надзвичайні ситуації за участю представників апарату ДСНС України та регіональних управлінь Служби порятунку країни.

Всеукраїнські навчально-методичні збори проводилися в інформаційному центрі РАЕС «Полісся» з метою підвищення готовності органів управління та підрозділів ДСНС України до виконання завдань за призначенням. У зборах взяли участь: заступники начальників територіальних органів ДСНС з реагування на надзвичайні ситуації, заступники керівників аварійно-рятувальних формувань центрального підпорядкування ДСНС з оперативного реагування, начальники оперативно-координаційних центрів територіальних органів ДСНС, начальники оперативно-чергових служб аварійно-рятувальних формувань центрального підпорядкування ДСНС, представники Департаменту реагування на надзвичайні ситуації та Департаменту організації заходів цивільного захисту, Українського гідрометеорологічного центру, Державної інспекції ядерного регулювання, НАЕК «Енергоатом» та Рівненської АЕС.

Дводенний захід передбачав поглиблення теоретичних знань з питань організації реагування у разі виникнення надзвичайних ситуацій і пожеж на АЕС, обговорення проблемних питань, постановку основних завдань на 2020 рік тощо. Зокрема, під час презентацій піднімались такі важливі питання, як уроки і досвід ліквідації аварії на АЕС Фукусіма в Японії, організація заходів аварійного реагування у разі ядерної або радіологічної аварійної ситуації на АЕС України та повноваження органів влади при реагуванні на радіаційні аварії, особливості ведення оперативних дій підрозділами ДСНС при гасінні пожеж та ліквідації наслідків радіаційної аварії на Рівненській АЕС. Перед інформцентром було розгорнуто виставку раритетної пожежної техніки: автоцистерн на базі МАЗ 1958 року випуску, яка є і досі у повній бойовій готовності, пожежних мотоцикла та велосипеда.

У рамках події на базі кризового центру Рівненської АЕС рятувальники ознайомились із основними об’єктами автоматизованої системи контролю радіаційного стану електростанції, з пожежною небезпекою на об’єкті, а також із можливостями, завданнями та функціями програмно-технічного комплексу RODOS. У навчально-тренувальному центрі РАЕС на повномасштабному тренажері блочного щита управління для пожежних була змодельована певна аварійна ситуація. Окрім того, гості ознайомились з тактико-технічними можливостями та матеріально-технічною базою Другого державного пожежно-рятувального загону (ДПРЗ-2) з охорони Рівненської АЕС. На завершення насиченої програми вогнеборці відвідали промисловий майданчик електростанції, де побували у машинному залі енергоблоків №№1, 2, на майданчику відкритого розподільчого пристрою ВРП-110/330 кВ, оглянули дизель-генераторну електростанцію ДГЕС-33 та центральне маслогосподарство.

За сприяння у проведенні Всеукраїнських навчально-методичних зборів рятувальники ДСНС України подарували т.в.о. генерального директора РАЕС Сергію Куроєдову унікальне високохудожнє видання «Вогнеборці. Історія пожежництва на теренах сучасної України». «В цілому, захід був присвячений оперативним діям у випадку НС чи пожежі на АЕС з реакторами типу ВВЕР. Це необхідно для того, щоб рятувальники з усієї України мали певний рівень розуміння про стратегічні об’єкти, подальших дій щодо усунення небезпеки на них. Звичайно всі вивчали це у теорії, проте зараз фахівці ДСНС мали змогу побувати на самій АЕС, побачити роботу основного обладнання та отримати уявлення про їх масштаби. Варто також відзначити, що рейтинг рятувальників, які стоять на охороні ядерного об’єкту надзвичайно високий, як і їхнє матеріально-технічне забезпечення», - підсумував заступник директора Департаменту – начальник управління організації пожежно-рятувальних робіт, служби та підготовки підрозділів ОРС цивільного захисту Департаменту реагування на надзвичайні ситуації Петро Коротинський.
 https://www.rnpp.rv.ua/

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: