Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

На Поліссі – велика вода

Внаслідок сильних дощів наприкінці минулого тижня різко піднявся рівень води на півночі Рівненської області. Підтопило населені пункти Рокитнівського, Сарненського, Дубровицького, Зарічненського, Березнівського та Володимирецького районів. Спостерігається і розлив річок, якого там не бачили уже чимало років поспіль.

https://mail.ukr.net/attach/show/15586238053501677537/2/0210479001558100457.jpg

На Рокитнівщині, зокрема, внаслідок злив затоплено майже 11 тисяч гектарів, річка Льва вийшла з берегів, що призвело до підтоплення місцевої дороги між селами Єльне та Томашгород. На ній утворилися два розриви довжиною 1,5 та 20 метрів. Найбільше постраждали від зливи житлові будинки в смт Рокитне, селах Старики, Осницьк, Рокитне, Томашгород, Вежиця, Переходичі, Блажове.

 На Сарненщині стихію найбільше відчули у населених пунктах Олексіївка, Клесів, Вири, Федорівка та Сарни. Востаннє, кажуть там, такий рівень води був у 2013 році.

У Березнівському районі частково постраждали домогосподарства Друхова та Зірного, у Зарічненському – райцентр та село Бутово. Підтоплення є і в декількох приватних садибах Володимирецького і Дубровицького районів.

Впоратися з наслідками негоди місцевим жителям допомагали працівники ГУ ДСНС в Рівненській області. Для допомоги населенню з відкачування дощової води було залучено майже 50 рятувальників, 7 одиниць спеціальної техніки та 10 мотопомп.

 

Світлана Усик, Сарненський міський голова:

- У нас підтоплень таких загрозливих масштабів, як, скажімо, на Рокитнівщині,  не було. Знаєте, люди часто своїми діями сприяють природній стихії. Перед кожною оселею вирита канава чи канал, який відділяє кожне подвір’я від автодороги. Дехто ці канали перед своїм подвір’ям позасипав. Відповідно великій кількості води не було куди діватися і вона затопила окремі подвір’я і городи, підступала навіть до вхідних дверей окремих приватних помешкань Така ситуація була помітною в окремих місцях на 5-ти вулицях міста Сарн. Із подвір’їв воду ми повідкачували. Рятувальникам допомагали працівники комунального підприємства «Екосервіс», свого часу ми придбали навіть помпу для використання в надзвичайних ситуаціях. Подекуди на присадибних ділянках вода в розорах ще є, але я думаю, що за кілька днів вона зникне, за умови, що не буде сильних дощів.    Зараз ми замовили проектно-кошторисну документацію для виконання низки заходів із пониження рівня грунтових вод у м. Сарни. Проблему треба вирішувати комплексно, що ми й намагаємося робити.

-- Роман Вістенко

 

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: